Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gaziantep’te Kurulacak Üretim Tesisi için Teşvik Kararı Alındı

Deprem bölgesindeki üretime teşvik kararı bugün Resmi Gazete’de yer aldı. Karafiber Elyaf’ın kuracağı üretim tesisi için devlet yardımı yapılacağı duyuruldu.
Gaziantep’te Kurulacak Üretim Tesisi için Teşvik Kararı Alındı
Son Güncelleme: 
Yorum

6 Şubat tarihli depremlerin ardından büyük yıkım yaşayan afet bölgesini yeniden ayağa kaldırmak için hazırlıklar sürüyor. Karafiber Elyaf Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Gaziantep’e yatırım yapma planını sübvanse etme kararı alındı. Alınan karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında kamuoyuyla paylaşıldı.

Karafiber Elyaf Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Gaziantep’te selülozik elyaf üretim tesisi yatırımına, proje bazlı devlet yardımı yapılacağı duyuruldu.

Alınan kararda, 31 Ocak 2019’da başlayan yatırım için tanınan 8 yıllık süre zarfında selülozik elyaf üretim tesisinin kurulamaması halinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 4 yıl ek süre tanınacağı belirtildi.

Firmaya verilecek destekler arasında yatırım projesi, gümrük vergisi muafiyeti, KDV iadesi, KDV istisnası ve vergi indirimi yer aldı.

Ayrıca nitelikli personel, sigorta primi işveren hissesi, faiz ve kar payı ve enerji için de destek sağlamak için teşvikler sunulacak.

Gaziantep’te kurulacak tesis için 12 milyar 90 milyon 670 bin liralık sabit yatırım öngörülüyor.

Yatırım süresi sonunda tesisin yılda 250 bin tonluk üretim kapasitesine sahip olması planlanıyor.

Sağlanacak istihdamın bin kişilik, nitelikli personel sayısının ise 25 olması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu