Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gazeteci Saymaz: Oturduğunuz Koltuk Ağlama Duvarı mı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez'in, maden patlamasındaki çalışmalara dair son gelişmeleri paylaşmasının ardından gazeteci İsmail Saymaz'dan eleştiri geldi.
Gazeteci Saymaz: Oturduğunuz Koltuk Ağlama Duvarı mı?
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye dün akşam saatlerinde Bartın’ın Amasra ilçesinden gelen maden ocağındaki patlama haberiyle sarsıldı. Ülke genelini yasa boğan kaza ile ilgili son açıklama Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den geldi.

“Arama Kurtarma Çalışmaları Tamamlandı”

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Dönmez, Bartın’da dün akşamdan beri devam eden arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını duyurdu. 41 madencinin hayatını kaybettiğini söyledi. Bütün kurumlarla tüm ailelerin ve Bartın’ın yanında olduklarını belirtti. “Rabbim böyle acıları bir daha yaşatmasın.” ifadelerinde bulundu.

Enerji Bakanı Dönmez, daha önceki ifadelerinde 3 hafta önce Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile birlikte buradaki madencileri ziyaret ettiklerini söyleyerek gözyaşlarını tutamamıştı. Çok trajik üzüntülü hadiselerin yaşandığını O arkadaşların bir arkadaşını canlı çıkarması sonucu sevincini de birlikte paylaştıklarını aktarmıştı.

“Sayın Bakan Oturduğunuz Koltuk Ağlama Duvarı mı?”

Bakanın çalışmaların tamamlandığını duyurmasının ardından gazeteci İsmail Saymaz sosyal medya hesabından Fatih Dönmez’in, 24 gün önce Amasra’daki madeni ziyaret ederek “Önce güvenlik” dediğini belirterek şu paylaşımda bulundu:

İsmail Saymaz Fatih Dönmez
Kaynak: Twitter

Bugün kaza yerini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, maden kazalarını tarihe gömeceklerini belirterek, yerli ve milli kaynakların buna yeterli olacağına inandığını söyledi. Teknolojinin tüm kabiliyetlerini kullanacaklarını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu