Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

GAZ Auto’nun Volga 21’ne Yapılan Restoresinde BMW Parçaları Kullanılmış!

Rus GAZ Auto'nun efsanevi otomobil serilerinden olan Volga 21'e BMW takviyesi!
GAZ Auto’nun Volga 21’ne Yapılan Restoresinde BMW Parçaları Kullanılmış!
Yorum

Otomobillerle ilgilenen bir kişiyseniz mutlaka Volga ismini ve de 21 Serisi‘ni duymuşsunuzdur. Çünkü ilk 21’ler, eski klasik Amerikan arabalarının Rus temsili olarak üretilmişlerdi. 1956 yılında hayat verilen Volga’nın 1958 yılına kadar ilk serisi üretildi. Volga,GAZ’ın 1946 yılında imal ettiği Ponton’nun vücut hatlarının aktarmasıyla oluşturulmuş. Modelin geçirdiği süreçlere ve değişimlerine baktığımızda GAZ için kazanç sağlayan bir otomobil olmuş.

Rusya araç üretimi konusunda gerekli çabaları gösteriyor olsa da, 2010 yılında Volga’nın rekabet gücü, yüksek pazar ekonomisinde tutunması zorlaşınca üretim sonlandırılmasına gidilmiş. Gösterilen 21 Serisi’nden birinin hikayesi biraz ilgincimize gitti. Ruslar, modern bir Volga restorasyonu kapsamında BMW 5 Serisi’nin parçalarını kullanmış.

Benzerine fazla rastlayamayacağımız çalışmada, Volga 21’in tam kapsamlı restoresi gerçekleştirilmiş.

Bmw 5 Serisinin Gaz Volga Ile Birlesiminden Dogan Otomobil On GorunumBantlardan yeni çıkmış gibi duran beyaz rengin parlaklığı göz kamaştırıcı. Normalde bu otomobil görünüm açısından 21 olsa da, genişlik ve uzunluğuna bakınca bir isim takmak zor oluyor. BMW 5 ile ilgili detayları sır gibi saklansa da karoserin oturtulduğu şasi E34 kasa 5 Serisine ait olduğunu düşünüyoruz.

Rus aracının geniş bir platform üzerine konumlandırılmasıyla ortaya lüks, büyük ve tek kapılı bir makam aracı çıkartılmış.

Bmw 5 Serisinin Gaz Volga Ile Birlesiminden Dogan Otomobil ProfilAuto.ru‘da satılığa çıkartılan BMW Volga 21’in kaporta aksamında, biçme ve kaynatma işlemleri epeyce bir yapılmış. Jantlarına baktığımızda Momo’nun BMW E30 için hazırladığı jantlar aklımıza geliyor.

GAZ Volga’nın beyaz deriden yapılan özel bir iç mekanı var.

Bmw 5 Serisinin Gaz Volga Ile Birlesiminden Dogan Otomobil KabinRenklerin iç açıcı tonlarına karşı, birden orta konsola dikkatimiz kayıyor. Çünkü ekranın durduğu konum ve çift yönlü klima tuşlarının biçimi, bu sefer bizi BMW’nin E38 7 Serisi’ne yönlendiriyor.

Yenileme sırasında geniş tutulan alanlar sayesinde, arka yolcu bölümüne “royal class” tabirini kullanabiliriz.

Bmw 5 Serisinin Gaz Volga Ile Birlesiminden Dogan Otomobil Arka YolcuElektroniksel özelliklerin olmadığı arka kısımda, ahşabın devam ettirildiğini görüyoruz.

Rusya’ya ait internet sitesinde satılığa çıkartılan BMW karışımlı Volga 21’e tam 80 bin dolar isteniyor. Bulunduğu ülkedeki otomobil fiyatlarına nazaran oldukça fazla. Verilen böyle bir fiyatın sebebi de BMW modellerinden yararlanılması.

İlginizi Çekebilir :

Rus Gaz Auto Nun Volga Gaz 21 Cabrio Modelinin Temeli Mercedes Slk
60’ların Yeniden Canlandırılan Yıldızı Vaz – 21 Mercedes SLK’nın Replikası Çıktı!

Aktarım kısmında yine Alman markadan alınan bir ünite olduğunu zannetsekte, 2.5L V6 silindirli farklı bir marka motoru koyulmuş.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu