Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gayrimenkul Şirketinden Sermaye Artırımı Duyurusu Geldi!

DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., sermaye artırımından elde edilen fonların nasıl kullanılacağına ilişkin açıklamada bulundu. Ayrıntılar şöyle...
Gayrimenkul Şirketinden Sermaye Artırımı Duyurusu Geldi!
HABER GİRİŞ

Borsada işlem gören DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş tarafından sermaye artırımına ilişkin açıklama yapıldı. Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) sermaye artırımından elde edilen fonların nasıl kullanılacağına dair bilgilendirmede bulundu.

Yönetim kurulunun 6 Aralık ve 1 Aralık tarihli sermaye artırımına ilişkin kararlarının hatırlatıldığı açıklamada, sermaye artırımından elde edilecek fonun hangi amaçlarla kullanılacağına ilişkin rapor paylaşıldı.

Paylaşılan raporda, “Tahsisli sermaye artırımı sonucunda elde edilecek 1.029.000.000 TL tutarındaki fondan kaynaklanacak gelir, mevcut ve potansiyel projelerin projelendirme, inşaat ve finansman giderlerinde, finansal borçların ödenmesinde, şirket işletme sermayesi ve faaliyet giderlerinin karşılanmasında kullanılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

DAPGM 4 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin mevcut durumda aktifinde 7 proje ve arsa bulunuyor. Açıklamada sermaye artırımının şirket sermayesinin güçlendirilmesi ve faaliyetlerin daha etkin yürütülmesine katkı sağlayacağı belirtildi.

DAPGM borsada son günlerdeki kayıp serisi ile dikkat çekiyor. Kasım ortasında 87 TL ile tarihi rekoruna ulaşan hisse senedi, bugün itibarıyla 27 TL’ye kadar gerilemiş durumda. Zirve seviyeden itibaren yüzde 70’e yakın bir kayıp yaşandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.