Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gayrimenkul Şirketinden Olağan Dışı Fiyat Hareketliliği Açıklaması

Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, KAP üzerinden olağan dışı fiyat ve miktar hareketlerine yönelik açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Gayrimenkul Şirketinden Olağan Dışı Fiyat Hareketliliği Açıklaması
HABER GİRİŞ

Borsanın köklü şirketlerinden biri olan Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden olağan dışı fiyat ve miktar hareketleri hakkında açıklamada bulundu.

Akmerkez, şirketin payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’ne göre kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı hususunda açıklama yapılmasının talep edildiğini bildirdi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen söz konusu olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak, mevcut durum itibariyle kamuya açıklanmamış hiçbir bilgi bulunmamaktadır.”

Şirketin borsada işlem gören AKMGY hisseleri dün kapanışı yüzde 6’ya yakın düşüş ile kapattı. Hisseler kapanışı 292,75 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner

Geçen yıl en yüksek 188,6 TL’yi gören hisseler, kapanışı 128,9 TL’den yapmıştı. 2024 güçlü bir giriş yapan AKMGY hisseleri, 333,25 TL’ye kadar tırmandı.

Hisseler yıllık bazda yüzde 256,59, aylık yüzde 39,47 haftalık bazda ise 26,84 kazanç sağladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.