Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gayrimenkul Şirketi SPK Onayını Aldı

DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., bağımsız yönetim kurulu üyelerinin SPK uygunluk onayı hakkında bildirimde bulundu.
Gayrimenkul Şirketi SPK Onayını Aldı
HABER GİRİŞ

DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’den bugün Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayına ilişkin açıklama geldi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağımsız yönetim kurulu üyelerinin SPK uygunluk onayı hakkında bildirim paylaştı.

Bildirimde, gelecek ay üyelik görevi sona erecek olan iki kişi hakkında SPK’ya uygun görüş talebinde bulunulduğu ve onay alındığı kaydedildi.

Açıklamada, halen bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görevli olup 30 Nisan 2024 tarihinde üç yıllık görev süresi dolacak olan Murat Parmakçı ve Uğur Serencam’ın, bu yıl yapılacak olan 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında bağımsız yönetim kurulu üyesi adayları olarak genel kurulun onayına sunulması için SPK’ya uygun görüş talebiyle 15 Şubat 2024 tarihinde başvurulduğu hatırlatıldı.

Başvuru sonucunun paylaşıldığı açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu tarafından anılan yönetim kurulu bağımsız üye adayları hakkında herhangi bir olumsuz görüş bildirilmemesine karar verildiği tarafımıza iletilmiş olup, bağımsız üye adaylarının özgeçmişleri ekte yer almaktadır” denildi.

Şirketin DAPGM kodlu hisseleri Aylık yüzde 14, haftalık ise 4 yükseldi. Bu yıl 24 TL seviyesine kadar sarktıktan sonra en yüksek 38,9 TL’yi gören hisseler Cuma gününü yüzde 1’in altında sınırlı artışla 35,54 TL’den kapattı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın