Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Gayrimenkul Şirketi Milyonluk Teklifle Birinci Oldu

Borsada 10 yıldır işlem gören gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi 740 milyon TL'lik teklifle birinci oldu. Detaylar haberde...
Gayrimenkul Şirketi Milyonluk Teklifle Birinci Oldu

Gayrimenkul sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., şirket tarafından teklif edilen T.C. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın Ankara ili, Çankaya ilçesi, Dikmen Mahallesi, 16128 ada 22 parsel numaralı taşınmazın özelleştirilmesi ihale sonucu hakkında açıklamada bulundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada şirketin ihale kapsamında pazarlık görüşmelerinde 740.000.000 TL ile en yüksek teklifi vererek 1’inci olduğunu duyurdu.

Söz konusu teklifin 4046 sayılı Kanun ve ilgili diğer mevzuat kapsamında ilgili makamların onayına sunulacağı hususlarının kamuoyuna duyurulduğu hatırlatıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“18.11.2023 tarihli ve 32373 sayılı Resmi Gazete’de en yüksek teklifi veren Şirketimize ihale konusu taşınmazın satış işleminin onaylandığına ilişkin 7830 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı yayınlanmıştır. Konuya ilişkin gelişmeler ivedilikle duyurulacaktır.”

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Şirketin (PAGYO) kodlu hisseleri yatırımcısına haftalık bazda yüzde 5,16, aylık bazda yüzde 0,11, değer kaybettirdi.

Yıllık bazda ise yüzde 70’den fazla kazandırdı.

PAGYO hisseleri bu hafta içinde en yüksek 39,86 TL’yi gördü. Bu seviyeyi koruyamayan hisseler haftanın kapanışını 36,36 TL’den yaptı. Şirketin hisseleri yılın en yüksek seviyesi olan 48,73 TL’ye hala çok uzak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu