Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gayrimenkul Şirketi Milyonluk Fonun Kullanılacağı Yerleri Açıkladı

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, bedelli sermaye artışından gelmesi beklenen yaklaşık 470 milyon TL’nin kullanılacağı yerleri açıkladı. Detaylar haberde...
Gayrimenkul Şirketi Milyonluk Fonun Kullanılacağı Yerleri Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gayrimenkul şirketi Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sermaye artışından elde edilecek fonunun kullanım yerleri hakkında açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada şirketin ortağı Kamil Engin Yeşil’in sermaye artışında payına düşen 47.963.604 TL’nin sonuçlandığı ve protokole bağlanmış olan davalara ilişkin yapılan ödemelerde kullanıldığı açıklandı.

Yeşil Gayrimenkul Sermaye Artışından Elde Edilecek Fon
Kaynak: KAP

Sermaye artışından elde edilecek fonunun Innovia-4 Proje imalatı, iştirak sermaye artışı (zincir yapı), alacak davaları, finansal borçlar alanına kullanılacağı belirtildi.

Buna göre bedelli sermaye artışından gelmesi beklenen yaklaşık 470 milyon TL’nin yüzde 60’ına tekabül eden 285 milyon TL’nin Innovia-4 projesinde kullanılacağı aktarıldı.  Böylece fonun büyük bir kısmı İstanbul’daki inşaatta kullanılacak.

Ayrıca 470 milyon TL’nin yüzde 3,29’u olan 15 milyon 486 bin 177 TL’nin, şirketin yüzde 33,26 oranında iştiraki olduğu Zincir Yapı A.Ş.’nin sermaye artışında kullanılacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Bedelli sermaye artışından gelecek fonun yaklaşık yüzde 10’una tekabül eden 50 milyon TL’lik kısmın dava bedellerinin ödenmesinde kullanılacağı, yüzde 15’i olan 70 milyon TL’nin ise finansal borçlarda kullanılacağı açıklandı.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (YGYO) yatırımcılara aylık bazda yüzde 53,44, haftalık bazda yüzde 28,91 ve yıllık bazda ise yüzde 131,1 değer kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın