Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Garanti BBVA Portföyündeki 7 Hisseyi Sıraladı

Garanti BBVA 2024 yılına yönelik Finansal Piyasalar Strateji raporunda model portföyündeki 7 hisseyi detaylandırdı. Ayrıntılar haberde;
Garanti BBVA Portföyündeki 7 Hisseyi Sıraladı
HABER GİRİŞ

Garanti BBVA Yatırım bugün 2024 yılına ilişkin Finansal Piyasalar Strateji raporunu yayımladı. Garanti BBVA yayımladığı raporda model portföyüne ilişkin de bilgi verdi. Aracı kurum, model portföylerinin 2 banka ve 5 banka-dışı olmak üzere halihazırda 7 hisseden oluştuğunu açıkladı.

Model portföyündeki hisselerin ağırlıklarından da bahsederek, yüzde 17 oranla Şok Marketler (SOKM) ve Bim (BİMAS) portföydeki en büyük ağırlığa sahip hisseler oldu.

SOKM hissesi için tercih nedenini de belirten Garanti BBVA, defansif yapı ve yüksek iskonto oranına işaret etti. BİMAS için tercih sebebinin artan gıda enflasyonu ve toparlanması beklenen müşteri trafiği olduğunu öne sürdü.

Garanti BBVA Yatırım Model Portföy
KAYNAK: Garanti BBVA Yatırım

Garanti’nin hisse portföyündeki diğer ağırlıklar ise AKBNK (Yüzde 10), BIMAS (Yüzde 17), KCHOL (Yüzde 15), SOKM (Yüzde 17), TCELL (Yüzde 16), THYAO (Yüzde 15), YKBNK (Yüzde 10) olarak paylaşıldı.

Akbank’ın (AKBNK) güçlü sermaye yeterliliği ve döviz likiditesi ile özel bankalar içerisinde ön plana çıktığını savunan Garanti, kapsamındaki bankalar arasında en iyi operasyonel kâr marjına sahip olduğunu ileri sürdü.

GCM Yatırım Banner

Koç Holding (KCHOL) için de değerlendirmelerde bulunarak, holdingin dengeli portföy yapısı ve güçlü büyüme vaat eden şirketleri ile daha iyi değerleme seviyelerini hak ettiğini öngördü. Koç Holding’in varlık tabanının, iyi çeşitlendirilmiş bir portföy yapısına sahip olduğuna da işaret etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın