Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Garanti Bankası’ndan 2 Ayrı Dilimde Sendikasyon Kredisi Anlaşması

Garanti Bankası, bu sabah yaptığı açıklamada imzaladığı sendikasyon kredisi anlaşmasına dair detayları paylaştı.
Garanti Bankası’ndan 2 Ayrı Dilimde Sendikasyon Kredisi Anlaşması
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Pltaformu’nda sendikasyon kredisi hakkında açıklama yaptı. Bankanın açıklamasına göre 1 Haziran 2023 tarihinde 367 gün vadeli 199 milyon dolar ve 218,5 milyon Euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması imzalandı.

13 ülkeden 26 finansal kurumun katılımıyla ve dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak olan kredinin toplam maliyetinin ABD doları dilim için SOFR + yüzde 4,25, Euro dilim için Euribor + yüzde 4,00 olarak gerçekleştiği belirtildi.

Banka, dün piyasa kapanışı sonrasında borçlanma aracı ihraç limitine dair alınan yönetim kurulu kararını açıklamıştı.

Buna göre 01 Haziran 2023 tarihli toplantısında alınan karar uyarınca, uygun piyasa koşullarının oluşması durumunda halka arz edilmeksizin, yurt dışında bir veya birden fazla ihraç yoluyla gerçekleştirilecek, çeşitli tertip ve vadelerde ve ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre belirlenecek sabit ve/veya değişken faiz oranlarına sahip, toplamda 2 milyar dolar veya  muadili yabancı para tutarı veya Türk Lirası tutarına kadar yeşil ve/veya sürdürülebilir tahvil veya benzeri türden borçlanma aracı ihracı için genel müdürlüğe yetki verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu