Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Garanti Bankası’ndan 2 Ayrı Dilimde Sendikasyon Kredisi Anlaşması

Garanti Bankası, bu sabah yaptığı açıklamada imzaladığı sendikasyon kredisi anlaşmasına dair detayları paylaştı.
Garanti Bankası’ndan 2 Ayrı Dilimde Sendikasyon Kredisi Anlaşması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Garanti Bankası A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Pltaformu’nda sendikasyon kredisi hakkında açıklama yaptı. Bankanın açıklamasına göre 1 Haziran 2023 tarihinde 367 gün vadeli 199 milyon dolar ve 218,5 milyon Euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan sendikasyon kredisi anlaşması imzalandı.

13 ülkeden 26 finansal kurumun katılımıyla ve dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak olan kredinin toplam maliyetinin ABD doları dilim için SOFR + yüzde 4,25, Euro dilim için Euribor + yüzde 4,00 olarak gerçekleştiği belirtildi.

Banka, dün piyasa kapanışı sonrasında borçlanma aracı ihraç limitine dair alınan yönetim kurulu kararını açıklamıştı.

Buna göre 01 Haziran 2023 tarihli toplantısında alınan karar uyarınca, uygun piyasa koşullarının oluşması durumunda halka arz edilmeksizin, yurt dışında bir veya birden fazla ihraç yoluyla gerçekleştirilecek, çeşitli tertip ve vadelerde ve ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre belirlenecek sabit ve/veya değişken faiz oranlarına sahip, toplamda 2 milyar dolar veya  muadili yabancı para tutarı veya Türk Lirası tutarına kadar yeşil ve/veya sürdürülebilir tahvil veya benzeri türden borçlanma aracı ihracı için genel müdürlüğe yetki verildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.