Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Galatasaray SPK’ya Başvurdu! Kayıtlı Sermaye Artışı Gündemde

Galatasaray, Sermaye Piyasası Kurulu'na yaptığı başvuruyu KAP'ta açıklayarak kayıtlı sermaye tavanını artırmayı planladığını duyurdu. İşte detaylar;
Galatasaray SPK’ya Başvurdu! Kayıtlı Sermaye Artışı Gündemde
HABER GİRİŞ

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. (GSRAY) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirketin yönetim kurulunun 27 Şubat’ta aldığı kararı bildirdi. Şirket KAP bildirisinde, Kayıtlı Sermaye Tavanı İşlemlerine ilişkin bildiri paylaştı.

Galatasaray, kayıtlı sermaye tavanını mevcut 2 milyar 700 milyon liradan 5 milyar 400 milyon liraya artırılmasını amaçladığını bildirdi. Bu doğrultuda Şirket Esas Sözleşmesi’nde yer alan 7’nci maddeye ekli tadil tasarısının onaylanmasına karar verildiğine işaret edildi.

Söz konusu Esas Sözleşme tadilinin yapılabilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı’na başvuru yapılması karar verildiği kaydedildi. Gerekli başvurunun ise bugün itibarıyla gerçekleştirildiği belirtildi.

SPK kararı doğrultusunda izne müteakiben Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’ne müracaat edileceği paylaşıldı. Bakanlık izninden sonra esas sözleşme tadilinin yapılacak ilk Genel Kurulda pay sahiplerinin onayına sunulacağının altı çizildi.

Paratic Piyasalar Galatasaray Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Sermaye artırımı kararının KAP üzerinden duyurulmasının ardından GSRAY hissesi düşüşe geçti. Yıllık yüzde 43,94 artış gösteren paylar bugünkü kapanışını yüzde 5,08 düşüşle 6,91 liradan yaptı.

GCM Yatırım Banner

Haftalık yüzde 7,87 düşüş gösteren GSRAY payları, aylık ise yüzde 7 oranında yatırımcısına kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın