Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Galatasaray, Hedef Holding ve İntema’dan Temettü Açıklaması!

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler hissedarlarını temettü konusunda bilgilendiriyor. GSRAY, INTEM ve HEDEF’in kararı ne oldu?
Galatasaray, Hedef Holding ve İntema’dan Temettü Açıklaması!
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş (GSRAY), kar payı dağıtım kararını paylaştı. GSRAY, 01.06.2021 – 31.05.2022 hesap dönemi konsolide mali tablolarında zarar gerçekleşmiş olması sebebiyle hissedarlarına temettü vermeyeceğini bildirdi.

Galatasaray, 2022 yılında 254,3 milyon TL net zarar açıklamıştı. GSRAY, günlük yüzde 0,5 artışla kapanışını 10 TL’den yaptı.

Hedef Holding

HEDEF koduyla işlem gören Hedef Holding, yönetim kurulu kararı sonucunda şirketin devam eden ve planlanan yatırımlarının finansmanı için 2022 yılında elde edilen karın şirket bünyesinde bırakılacağını, kar payı dağıtılmayacağını aktardı. HEDEF, günlük yüzde 3,8 düşüşle 17,6 TL’den işlem gördü.

İntema İnşaat

İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama (INTEM), yasal kayıtlara göre 118.585.141 TL tutarındaki zararı nedeniyle, net dağıtılabilir kar matrahı oluşmadığından temettü vermeyeceğini açıkladı.

INTEM, günlük yüzde 1,6 kayıpla günü 85 TL’den tamamladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın