Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Galatasaray, Hedef Holding ve İntema’dan Temettü Açıklaması!

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler hissedarlarını temettü konusunda bilgilendiriyor. GSRAY, INTEM ve HEDEF’in kararı ne oldu?
Galatasaray, Hedef Holding ve İntema’dan Temettü Açıklaması!
Yorum

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş (GSRAY), kar payı dağıtım kararını paylaştı. GSRAY, 01.06.2021 – 31.05.2022 hesap dönemi konsolide mali tablolarında zarar gerçekleşmiş olması sebebiyle hissedarlarına temettü vermeyeceğini bildirdi.

Galatasaray, 2022 yılında 254,3 milyon TL net zarar açıklamıştı. GSRAY, günlük yüzde 0,5 artışla kapanışını 10 TL’den yaptı.

Hedef Holding

HEDEF koduyla işlem gören Hedef Holding, yönetim kurulu kararı sonucunda şirketin devam eden ve planlanan yatırımlarının finansmanı için 2022 yılında elde edilen karın şirket bünyesinde bırakılacağını, kar payı dağıtılmayacağını aktardı. HEDEF, günlük yüzde 3,8 düşüşle 17,6 TL’den işlem gördü.

İntema İnşaat

İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama (INTEM), yasal kayıtlara göre 118.585.141 TL tutarındaki zararı nedeniyle, net dağıtılabilir kar matrahı oluşmadığından temettü vermeyeceğini açıkladı.

INTEM, günlük yüzde 1,6 kayıpla günü 85 TL’den tamamladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu