Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Galata Wind’den Avrupa’da 2 Dev Sözleşme

Galata Wind, Avrupa'da bulunan iki firmayla toplamda 300 MW kapasiteli GES projesi geliştirebilmek üzere iki sözleşme imzaladı.
Galata Wind’den Avrupa’da 2 Dev Sözleşme
HABER GİRİŞ

Galata Wind, yenilenebilir enerji alanında büyüme yolunda çok önemli bir adım attı. Bu alanda global bir oyuncu olmayı hedefleyen şirket, Avrupa’da yerleşik iki ayrı proje geliştirme firması ile toplamda 300 MW kapasiteli güneş enerji santrali (GES) projesi geliştirebilmek amacıyla iki ayrı sözleşme imzaladı.

Projelerin bir buçuk yıl ila iki yıl arasında geliştirilmesi amaçlanıyor. Projelerin tamamlanmasının ardından GES’lerin, şirketin 2025 yıl sonu hedeflerine uygun olarak devreye alınması hedefleniyor.

Şirket 2030 yılında yenilenebilir enerji alanında adından daha çok söz ettirmeyi ve küresel oyuncu olmayı istiyor.

Yurt dışında yenilenebilir enerji yatırımları gerçekleştirebilmek amacıyla çalışmalarına devam eden Galata Wind, Hollanda’da yüzde 100 kendi iştiraki olan ve yurt dışındaki yatırımların konsolide edilmesini ve etkin koordinasyonu sağlayacak olan Galata Wind Energy Global BV ünvanlı yeni bir bağlı ortaklık kurduğunu da açıkladı.

Yeni kurulan şirketin sermayesinin ilk etapta 1 milyon Euro olması hedefleniyor. 2025 yılı sonunda ise 269 MW’lık portföyün 550 MW’a çıkarılması amaçlanıyor.

GCM Yatırım Banner

Galata Wind, bu girişimiyle Türkiye ve Avrupa’daki büyüme hedeflerini gerçekleştirmek için bir adım daha attı.

Galata Wind hisseleri (GWIND) saat 16.13’te yüzde 7,24 artışla 24,6 liradan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.