Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Galata Wind, Konfrut Gıda ve Alarko Holding’ten Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler yatırımlarını, sermaye artırımlarını ve hisse geri alımlarını paylaşmaya devam ediyor. İşte detaylar;
Galata Wind, Konfrut Gıda ve Alarko Holding’ten Güncel Haberler
Yorum

Galata Wind Enerji (GWIND), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Hibrit Güneş Enerjisi Santrali (GES) ile ilgili açıklama yaptı. Şirket, Taşpınar Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi projesi kapsamında tesisin toplam kurulu gücünün 122,7711 Mwm/73 MWe olacak şekilde tadil edilmesine yönelik talebin kabul edildiğini duyurdu.

Bu çerçevede tesis toplam kurulu gücünün kapasite artışının Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından onaylandığı paylaşıldı.

Hibrit GES projesinin kısmi devreye alınmasının planlandığı gibi 2023’ün ilk yarısında gerçekleşmesinin beklendiği belirtildi.

GWIND, günlük yüzde 1,7 kayıpla kapanışını 16,3 TL’den yaptı.

Konfrut Gıda

Borsa İstanbul’da işlem gören Konfrut Gıda (KNFRT), 132 milyon TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanının 660 milyon TL’ye yükseltilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapıldığını duyurdu. Sermayenin geçerlilik süresi 2023-2027 yıllarını kapsayacak.

KONFRT, günlük yüzde 2,7 düşüşle günü 15,4 TL’den tamamladı.

Alarko Holding

ALARK koduyla işlem gören Alarko Holding, pay geri alımına yönelik açıklama yaparak hissedarlarını bilgilendirdi. Şirket 21 Mart tarihinde 211.500 adet pay aldığını açıkladı.

Bu işlemlerle birlikte geri alınan payların toplam değerinin 3.790.689 TL olduğu ifade edildi.

ALARK, günlük yüzde 0,7 değer kaybederek 70,9 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu