Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fuat Oktay’dan Ev Hanımlarının Emekliliğine Dair Açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sincan Belediyesi Fuar Alanı'nda vatandaşlarla bir araya gelirken gündeme dair çeşitli açıklamalarda bulundu. Detaylar...
Fuat Oktay’dan Ev Hanımlarının Emekliliğine Dair Açıklama
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Başkent Öğretmenevi’nde kalan depremzedeleri ziyaretinde ve sonrasında vatandaşlarla bir araya geldiği Sincan Belediyesi Fuar Alanı’nda gündeme dair çeşitli açıklamalarda bulundu.

Oktay, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen depremzedeleri ziyaretinde vatandaşlara, evleri tamamlanana kadar tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını ve destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Afet Bölgesindeki Konutlarda Son Durum

Deprem bölgesinde yapımına başlanan konutların inşasının en geç bir yıl içinde bitirileceğini, bölgedeki şehirlerin, alt ve üst yapısıyla daha sağlam ve daha güzel hale getirileceğini belirtti.

Oktay, konuya dair sözlerini “Hangi şehirden, ilçeden, köy ve beldeden gelmiş olursa olsun, depremzedelerin yeni konutlarla aynı yere geri dönüşlerini sağlayacağız” şeklinde sürdürdü.

Ziyaretin ardından Sincan Belediyesi Fuar Alanı’nda vatandaşlarla bir araya gelen Oktay, buradaki konuşmasında, son 21 yılda Ankara’ya toplam 604 milyar 559 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti. TOKİ eli ile Ankara’ya toplam 105 bin 568 konut kazandırdıkları bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

“Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemini Hayata Geçiriyoruz”

Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemini hayata geçireceklerini de söyleyen Oktay, böylelikle hiçbir hanenin gelirinin belirli bir seviye altında olmamasını temin edeceklerini dile getirdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @fuatoktay

Ev Hanımlarının Emekliliğine Dair Açıklamaları

“Aile Koruma Kalkanı Programı başlatıyoruz” diyen Oktay, açıklamasının devamında ev hanımlarının emekliliğine destek vereceklerini, her ailede en az bir çalışan olmasını sağlayacaklarını kaydetti.

Ev hanımlarının primlerinin üçte birinin devlet tarafından ödeneceğini ifade etti.

Kaynağı, doğal gaz ve petrol gelirlerinden sağlanacak Aile ve Gençlik Bankası‘nı kuracaklarını; gençlere eğitim, istihdam, evlilik ve çocuk bakımı gibi her alanda maddi katkılar vereceklerini de sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın