Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FTX Kurucusu Bankman-Fried Kefaleti İptal Edilerek Tutuklandı

Bir yargıç, iflas eden kripto borsası FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'in kefaletini iptal ederek onu Ekim'deki duruşması öncesinde hapse gönderdi.
FTX Kurucusu Bankman-Fried Kefaleti İptal Edilerek Tutuklandı
HABER GİRİŞ

Geçen yıl Kasım ayında iflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, federal bir yargıcın tahliyesini geri çekmesinin ardından Ekim ayındaki yargılanmasından önce hapse gönderildi.

Yargıç Lewis Kaplan, Bankman-Fried’in iki duruşması bitene kadar hapiste tutulacağını öne sürerek kefaletinin kaldırılmasına karar verdi . Savcılar, Bankman-Fried’in Aralık 2022’deki mahkemeye çıkışından bu yana gözaltından uzak tutan 250 milyon dolarlık kefaletinin iptali için baskı yapıyorlardı.

Kaplan, Bankman-Fried’in temyize kadar ertelenmiş tutukluluk talebini reddetti. Temyiz başarılı olmazsa, 2 Ekim’de başlayacak ceza davasına kadar gözaltında kalması bekleniyor. Aralık ayında tutuklanmasından bu yana Bankman-Fried , ailesinin Palo Alto, California’daki evinde kalmasını gerektiren 250 milyon dolarlık bir kefalet paketiyle serbest bırakılmıştı.

Bankman-Fried’in avukatları, hapse atılmasıyla, yalnızca internet erişimi olan bir bilgisayar aracılığıyla erişilebilen çok sayıda keşif belgesi nedeniyle duruşmasına uygun şekilde hazırlanmayacak olmasını öne sürdü ve kefaletin iptaline itiraz ettiler.

Kefaletin iptal edilmesine ilişkin itiraz başarılı olmazsa, Bankman-Fried’ın 2 Ekim’de görülecek ceza davasına kadar cezaevinde kalacak. Hükümet ise sanığın son birkaç ay içinde medyaya 100′den fazla e-posta gönderdiğini ve basın mensuplarıyla 1000′den fazla telefon görüşmesi yaptığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bankman-Fried şu anda Ekim ayının başında elektronik dolandırıcılık, emtia dolandırıcılığı, menkul kıymetler dolandırıcılığı, kara para aklama ve ilgili komplo suçlamalarından yargılanacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın