Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FTX Kripto Paraların İadesini için Çok Düşük Fiyatlardan Gerçekleştirecek

Kasım 2022’de iflas eden kripto borsası FTX, Bitcoin, Ethereum ve Solana gibi büyük kripto varlıklar için talep penceresi oluşturdu.
FTX Kripto Paraların İadesini için Çok Düşük Fiyatlardan Gerçekleştirecek
HABER GİRİŞ

ABD’li iflas eden kripto para borsası FTX bir talep penceresi açtı ve Bitcoin (BTC ), Ethereum, Solana ve BNB gibi büyük kripto varlıklarına yönelik talepleri mevcut piyasa değerlerinden önemli ölçüde daha düşük seviyede fiyatlandırdı

Wu Blockchain’in bulgularına göre FTX’in talep penceresi Bitcoin için 16.81 dolar, Ethereum için 1.8 dolar ve Solana ve BNB için sırasıyla 16.24 dolar ve 286 dolar seviyelerinden açıldı.

Halihazırda Bitcoin’in fiyatı 62.100 dolar seviyesinde olurken, Ethereum 3.400 dolardan işlem görüyor. Solana ve BNB ise 128 dolar ve 411 dolar seviyelerinde bulunuyor. Varlıkları FTX’in iflasından etkilenen kripto para kullanıcıları, borsadaki fiyat farkından endişe duyarak platformun adaletini ve şeffaflığını sorguluyor.

Eleştirilerin ortasında denetim firması PwC, FTX’i çevreleyen duruma ilişkin bilgiler sunan resmi bir açıklama yayınladı. PwC, FTX Digital Markets Ltd.’nin FTX Trading Ltd. ve ona bağlı borçlularla Bölüm 11’de anlaşmaya vardığını ve her iki tarafın mülklerindeki varlıkları birleştirmeyi amaçladığını açıkladı.

Açıklamada, alacaklılara 15 Mayıs 2024 tarihine kadar elektronik talep göndermeleri gerektiği bildirildi. PwC tarafından yönetilen talep portalının, tüm uygun taleplerin ABD doları cinsinden olacak şekilde ilk geçici dağıtımını 2024’ün sonlarında veya 2025’in başlarında yapması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.