Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FTX CEO’sunun Bitcoin Açıklamaları Topluluğun Tepkisini Çekti

ABD’li kripto para borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitcoin’in bir ödemelerinde gelecek görmüyor. Ayrıntılar haberde…
FTX CEO’sunun Bitcoin Açıklamaları Topluluğun Tepkisini Çekti
HABER GİRİŞ

En büyük kripto para borsalarından biri olan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, katıldığı bir röportajda, Bitcoin’e dair ses getirecek açıklamalarda bulundu.

Kripto milyoneri Bitcoin ağının madencilik konsensüsünün, çevreden endişeler içerdiğini ve milyonlarca işlemi barındıracak kadar ölçeklenebilir olmadığını iddia etti.

FTX CEO’su Hisse Kanıtını Savnuyor

Bankman-Fried bunun yerine hisse kanıtı madenciliği konsensüsü kullanımını savundu ve bunun ödeme ağladı için daha uygun olduğunu söyledi.

FTX CEO’su, sistemin saniyede milyonlarca işlem yapılması nedeniyle son derece verimli, hafif ve daha düşük enerji maliyetine sahip olması gerektiğini belirterek, bu özelliğe sahip Proof of Stake ağları olduğunu ifade etti.

Bankman-Fried’in yorumları, Ripple’ın kurucu ortağı ve diğer birkaç çevre grubundan oluşan bir grup milyarder lobici tarafından PoW’un tamamen yasaklanması yönündeki söylemlerin ardından geldi.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin savunucuları ise ağın madencilik konsensüsünün kodunda bir değişiklik çağrısında bulunan devam eden anlatıma karşı çıkıyor. Reddit’te bir kullanıcı Bitcoin Lightning Network’ün saniyede 1 milyon işlem yapabildiğini hatırlattı.

PoW ile PoS Tartışması Sürüyor

Bazı kişiler ise geçtiğimiz aylarda yaşanan Solana ağındaki tıkanmaları örnek gösterdi. FTX CEO’su tepkilerin ardından Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Bankman-Fried tepkiler sonrası, “Açık olmak gerekirse, bir değer saklama potansiyeline sahip olduğunu da söyledim.” diye konuştu. PoW ile PoS sistemleri arasındaki tartışma, geçen yıl Ethereum ağının PoS madenciliği konsensüsüne geçme planını özetlediği zaman başladı.

Elon Musk’ın beğenileri, BTC’nin uygulanabilir bir seçenek olması için daha temiz enerji kullanması gerektiği hissini körükledi. Tartışmalar, BTC ağı için madencilik konsensüsünün tamamen değişmesi yönünde ilerliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.