Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FTX, Avrupa’daki Kullanıcılar için Geri Ödeme Programını Başlattı

İflas eden kripto para borsası FTX, Avrupa’daki kullanıcılar için para çekimlerini mümkün kılan bir internet sitesi açtı.
FTX, Avrupa’daki Kullanıcılar için Geri Ödeme Programını Başlattı
Yorum

ABD merkezli kripto para borsası FTX’in Kasım ayında iflas etmesinin ardından, kullanıcıların paralarını çekebilmesi için yeni adımlar atılıyor. Geçen yılın Aralık ayında borsanın Japonya’daki kullanıcıları için para çekim işlemleri hayata geçirilmişti.

Benzer bir hamle Avrupa’daki kullanıcılar için yapılıyor. FTX’in Avrupa kolu FTX EU, Avrupa’daki müşterilerin para çekme taleplerini kabul edecek bir internet sitesi açtı. Yeni alan adı https://ftxeurope.eu/, Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CySE) tarafından onaylandı.

Yeni sitenin para çekme dışında hiçbir ürün veya başka hizmet sunmayacağı belirtildi. Site Avrupa ve Orta Doğu’daki kullanıcılara hizmet verirken, kaç kişinin bu iflastan etkilendiği bilinmiyor.

Merkezi İsviçre’de bulunan ve Kıbrıs merkezli bölgesel genel merkezi bulunan FTX EU, Avrupa’da düzenlemeye tabi kripto para birimi ürünleri sunmak için ilk olarak Mart 2022’de CySEC onayını aldı .

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in çöküşü, piyasada büyük bir panik yarattı. İflas, Bitcoin ve altcoinlerde sert düşüşleri beraberinde getirdi. Borsanın kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF), çok sayıda yasa dışı işlemle suçlanıyor. SBF son olarak Çin hükümet yetkililerine rüşvet verdiği suçlaması ile karşıya kaldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%