Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FROTO için 2 Kurum Hedef Fiyatını Açıkladı

Dün 2024 birinci çeyrek bilançosunu açıklayan Ford Otomotiv’in FROTO kodlu hisseleri için Vakıf Yatırım ve Şeker Yatırım’dan değerlendirme geldi.
FROTO için 2 Kurum Hedef Fiyatını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş., dün 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu açıkladı. Şirket bilançosunda Ocak-Mart 2024 döneminde yıllık yüzde 10 artışla toplam 8.973.032.000 TL net kâr yazıldı. Türk otomotiv şirketinin finansal tablolarının paylaşılmasının ardından aracı kurumlardan FROTO kodlu hisseler için hedef fiyat güncellemeleri geldi.

Vakıf Yatırım ve Şeker Yatırım, hisseler için beklentileri yüksek tuttu. Aracı kurumların raporlarında, Ford Otosan’ın yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 5,4 artışla 171 bin 167 adet araç üretimi gerçekleştirdiğine atıf yapıldı.

Şirketin yurt içi pazarda satış hacmini yüzde 8 düşürmesine rağmen, yurt dışında Craiova fabrikasının da etkisiyle satışlarını yıllık yüzde 11 artırdığı notu düşüldü.

İhracat gelirlerini artıran şirketin borsada yılbaşından bu yana endeksi yüzde 17 yendiği ve son bir ayda ise endeksten yüzde 3,5 negatif ayrıştığı belirtildi.

Tüm bu gelişmeler ışığında Vakıf Yatırım, Ford Otosan için 1.585 TL olan hedef fiyatını korudu. Kısa vadeli “endeksin üzerinde getiri” ve uzun vadeli “al” önerilerini de sürdürdü. Şeker Yatırım ise hedef fiyatını 1320 TL, tavsiyesini “al” olarak korudu.

GCM Yatırım Banner

Hisseler için “al” tavsiyelerinin geldiği günde FROTO kodlu hisseler yüzde 1’in altındaki sınırlı yükselişiyle 1218 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.