Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FRIGO 18 Ocak’a İşaret Etti! Satış Tamamlanacak

Frigo-Pak Gıda bugün KAP üzerinden Haziran 2023’te aldığı tahsisli sermaye artışı kararına ilişkin son gelişmeleri paylaştı. Detaylar haberde;
FRIGO 18 Ocak’a İşaret Etti! Satış Tamamlanacak
HABER GİRİŞ

Haziran 2023’te tahsisli sermaye artışı kararı alan Frigo-Pak Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sermaye artırımına ilişkin bildiri paylaştı. Şirketin, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 21 Aralık 2023’te tahsisli sermaye artırımı kararı onaylanmıştı.

Tahsisli sermaye artışına konu olan payların nominal tutarının satış fiyatının tespiti amacıyla 9 Ocak 2024’te şirket, TSP Prosedürü kapsamında Borsa İstanbul’a başvurmuştu.

Frigo-Pak bugün KAP bildirisinde, söz konusu karar kapsamında AG girişim Holding A.Ş. tarafından taahhüt edilen 150 milyon liranın karşılığı olarak 6,06 lira fiyattan 24 milyon 752 bin 475 adet payların satış işleminin yapılacağına işaret etti.

Paratic Piyasalar Frigo-Pak Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Söz konusu pay satışının ise 18 Ocak 2024 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş.’nin Toptan Satışlar Pazarı’nda tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

Borsada FRIGO koduyla işlem gören şirket hissesi bugün TSİ 12.50 itibarıyla yüzde 0,44 yükselerek 6,84 liradan işlem gördü. Yatırımcısını bir yıllık süreç içerisinde yüzde 9,76 kaybettiren hisse, haftalık yüzde 7,38 yükseliş gösterdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın