Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fransız Marka Yeni Modellerini Türkiye Pazarında Üretecek

Hem üretim hem de satışta öne çıkan Renault, Bursa’daki fabrikası için planını açıkladı. Fransız marka, yeni ürünlerini Bursa’da üretecek.
Fransız Marka Yeni Modellerini Türkiye Pazarında Üretecek
HABER GİRİŞ

Yeni yıl için beklentilerin yüksek olduğu otomotiv sektöründe dev markaların hamleleri sürüyor. Türkiye’deki satışlarıyla öne çıkan Fransız otomobil üreticisi Renault, yurt içi pazardaki üretimlerini artırma planını duyurdu.

Fransız marka, Bursa’da faaliyette olan fabrikasında 4 yeni model üretme planı yaptığını açıkladı.

Tesislerde daha önce 8 yeni aracın üretileceği hatırlatılarak, “Renault’un Türkiye’deki Bursa tesisinde 2027’ye kadar dört yeni modelin üretiminin planlandığı” söylendi.

Maliyetleri Aşağı Çekmek Planlanıyor

Şirket açıklamasında, üretim maliyetlerine ilişkin yürüteceği politikaya ilişkin de bilgi veren Renault Grup, maliyetleri kayda değer şekilde kısmayı düşündüğünü paylaştı.

Araç başına üretim maliyetlerini düşürmek için gruplara göre tasarrufa gidileceğini açıklayan firmadan yapılan açıklama şöyle oldu:

GCM Yatırım Banner

“Renault Grubu, 2027’ye kadar araç başına üretim maliyetlerini içten yanmalı araçlarda yüzde 30, elektrikli araçlarda ise yarı yarıya azaltmayı hedefliyor.”

Ayrıca açıklamada, yeni araç modellerini geliştirme süresinde de tasarrufa gidileceği, sürenin üç yıldan iki yıla çekileceği kaydedildi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.