Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fransız Fırıncılar Danıştay’a Başvurdu

Fransa'da elektrik fiyatlarındaki artışa yönelik tüm fırıncıların faturalarının tarife kalkanı ile sınırlandırılması için Danıştay'a başvuruldu. Detaylar haberde;
Fransız Fırıncılar Danıştay’a Başvurdu

Fransa Bağımsız Esnaf Fırıncılar Birliği, tüm fırıncıları kapsayacak şekilde büyük şirketlerin elektrik fiyatlarındaki artışın tarife kalkanı ile yüzde 15 oranında sınırlandırılmasını istedi. Fransa’daki fırıncıların elektrik faturalarındaki artış sebebiyle Danıştay’a şikayette bulundukları bildirildi.

Fransız basınında yer alan haberlere göre birliğin avukatı Christophe Leguevaques, hükümetin elektrik faturalarına yönelik teşvik primlerinden bütün fırıncıların yararlanması için Danıştay’a şikayette bulunduklarını duyurdu.

Fırıncılar Pandemi Döneminde de Sıkıntılar Yaşadı

Bağımsız Esnaf Fırıncılar Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre Fransa’daki fırıncıların Covid-19 salgını sebebiyle de sıkıntılı bir dönem yaşadığı vurgulandı.

Pandemi sürecindeki karantina ve kapanmalar sebebiyle tereyağı, buğday başta olmak üzere ham madde ile enerji fiyatlarındaki artışın cirolarda çarpıcı bir düşüşe yol açtığına dikkat çekildi.

Tarife kalkanı olarak nitelendirilen uygulamanın, hükümet tarafından elektrik fiyatlarındaki artışın önlemesi için uygulandığı kaydedildi.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Hükümetin “Tarife Kalkanı” Uygulaması Haksızlıklar İçeriyor

Davacılar elektrik fiyatlarının yükselmesini önlemek için hükümetin koyduğu tarife kalkanının haksız olduğunu savunuyor. Elektrik fiyatlarındaki yüzde 15’lik artış sınırının küçük ve büyük ölçekli bütün fırın işletmelerine uygulanması isteniyor.

Esnaf Fırıncılar Birliği’nden yapılan açıklamada, elektrik tedarikçilerinin de hükümetin aldığı bu tedbirler sebebiyle kafa karışıklığı yaşadığı paylaşıldı.

Söz konusu teşvik priminin bütün işletmelere uygulanmaması durumunda, işletmelerden önemli bir kısmının kapanma ve işten çıkarma riskiyle karşı karşıya kalacağına da işaret edildi.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu