Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fransız Bakan Rezerv Vurgusuyla Tasarruf Çağrısı Yaptı!

Fransız Bakan Agnes Pannier-Runacher, hem vatandaşları ve işletmeleri enerji tasarrufu konusunda uyardı hem de siyasetçi Marine Le Pen'in sözlerine tepki gösterdi. İşte detaylar;
Fransız Bakan Rezerv Vurgusuyla Tasarruf Çağrısı Yaptı!
HABER GİRİŞ

Avrupa Birliği (AB) geçen haftalarda üye devletlere Rusya’nın gazı tamamen kesmesine karşı enerji tasarrufuyla ilgili planını paylaşıp çağrıda bulunmuştu. Bazı üye devletler konuyla ilgili uygulamalara başlarken bir adım da Fransa’dan geldi.

Cnews kanalına konuk olan Fransa Ekolojik Dönüşüm Bakanı Agnes Pannier-Runacher, enerji tasarrufu konusunda uyarıda bulunarak 1 Kasım’a kadar stratejik gaz rezervlerini yüzde 100 dolduracağını söyledi.

Bakan, halihazırda ülkenin stratejik gaz stoklarının yüzde 80 dolu olduğunu belirtti. Fransız vatandaşlarına ve şirketlerine gaz tüketimini azaltmaya yönelik çağrıda bulundu.

Gaz ve elektrik tüketiminin de birbirine bağlı olduğunu vurgulayan Runacher, büyük aktörleri ise bu iki alanda tüketimlerini azaltması konusunda uyardı.

Fransa’yı Rusya’ya Bir Tabak Mercimek için Satar

Fransa Ekolojik Dönüşüm Bakanı, konuk olduğu programda aynı zamanda Fransız siyasetçi Marine Le Pen’in Rusya ile ilgili sözleri hakkında değerlendirmede bulundu.

GCM Yatırım Banner

Marine Le Pen Rusya’ya yönelik yaptırımların yararsız olduğunu ve bu yaptırımların bir önce son bulması gerektiğini söylemişti. Bu durumun Avrupalılara acı çektirmek dışında hiçbir şeye yaramadığını ifade etmişti.

Fransız siyasetçinin bu sözlerine karşı Bakan Agnes ise en vatansever olmakla övünen siyasi kişinin aslında Fransa’yı Rusya’ya bir tabak mercimek için satmaya hazır olan ilk kişi olduğunu söyledi.

Bakan, bu Marine Le Pen ‘in bu yorumlarını sorumsuz ve tehlikeli olarak nitelendirdi. Bu küresel kriz karşısında birlik içinde kalınması ve demokrasi ilkelerinden vazgeçilmemesi gerektiğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın