Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fransa’da Elektrik Tüketimini Azaltanlara İndirim Sağlanacak

Fransa'da, hanelerin elektrik tüketimini azaltmasını teşvik etmek amacıyla iki enerji şirketi müşterilerin faturalarında indirim uygulayacağını açıkladı.
Fransa’da Elektrik Tüketimini Azaltanlara İndirim Sağlanacak
Yorum

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle enerji krizi yaşan ülkelerden biri olan Fransa, konuya yönelik önlemler almaya devam ediyor. En son Fransa hükümeti elektrik sağlayıcı şirketlerden enerji tüketiminin azaltılmasına teşvik edecek çalışmalarda bulunmasını istedi. İki enerji şirketinden hükümetin bu talebine cevap geldi.

Enerji şirketleri, Engie SA ve TotalEnergies en az elektrik tüketimi yapan müşterilerine bonus aynı zamanda indirim uygulayabileceklerini açıkladı.

30-120 Euro Arası İndirim İmkanı Sunulacak

Engie SA, 2022 Nisan-2023 kış döneminde kampanyaya katılan ve günlük tüketimini azaltan müşterilerine ödeme yapacağını duyurdu. TotalEnergies ise Kasım 2022 ile Mart 2023 tarihleri arasında elektrik tüketimini yüzde 5 azaltan müşterilerine 30 euro indirim yapacağını açıkladı. Ayrıca tüketimini yüzde 6 oranında azaltanlara 36 euro ve yüzde 20 azaltanlara ise 120 euro indirim imkanı sunacak.

Sıcaklık Ayarını 19 Derece Geçirenlere Yaptırım Uygulanacak

Fransa hükümeti enerji sıkıntısının yaşandığı bu günlerde konut sıcaklıklarının maksimum 19 derecede tutulması gerektiğini bildirdi. Buna uymayan kişilerin ise bazı yaptırımlarla karşı karşıya kalabileceği aktarıldı.

Geçtiğimiz günlerde Fransa’nın en büyük elektrik dağıtım şirketi EDF enerji üretimindeki düşüş nedeniyle bu yıl 29 milyar euro zarar edebileceğini açıkladı. Temmuz ayından bu yana Fransa Maliye Bakanlığı tarafından kamulaştırılma sürecinde olan EDF, 29 milyar euro zarar edebileceğini bildirdi.

Bakanlığın en kısa sürede EDF’nin kamulaştırma sürecini tamamlayacağı aktarıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu