Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fransa ve Ukrayna Liderleri Paris’teki Konferans Öncesi Görüştü

Macron ile Zelenski, haftaya Paris'te gerçekleştirilecek olan Ukrayna'ya yeni destek konferansları için hazırlık görüşmelerinde bulundular. Detaylar haberde;
Fransa ve Ukrayna Liderleri Paris’teki Konferans Öncesi Görüştü
HABER GİRİŞ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski bugün resmi Twitter hesaplarından telefon görüşmesi yaptıklarını duyurdular. Fransa’nın Paris şehrinde yapılacak olan G7 çevrimiçi zirvesi ve Paris’teki Ukrayna destek konferansı hakkında görüşüldüğü kaydedildi.

Macron yapılacak olan Ukrayna’ya bağış toplama konferanslarında öncelik olarak Ukrayna’nın kışı atlatması olduğunu vurguladı. İkinci olaraksa Fransız firmalarla Ukrayna’nın yeniden inşasına yardımcı olacak konferanslara işaret etti.

Ukrayna, Fransa’nın Desteğine Güvenebilir

Ukrayna’nın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü tam olarak yeniden kazanma sürecine dikkat çeken Macron, söz konusu süreçte Ukrayna’nın Fransa’nın desteğine güvenebileceğini paylaştı.

Volodimir Zelenski ise resmi Twitter hesabından Fransız Lider Macron ile görüştüğünü ve Paris’te yapılacak olan konferans öncesinde senkronize olduklarını belirtti.

Fransa ile Yapılacak Olan İş Birlikleri Tartışıldı

Zelenski yaptığı paylaşımda, Ukrayna’nın 10 adımlı barış formülü ile bahsi geçen barış formülünü uygulama, savunma ve enerji istikrarı konusunda Fransa ile yapılacak iş birliğinin tartışıldığını söyledi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Destek konferansları Macron’un girişimiyle 13 Aralık’ta Paris’te yapılacak. Konferanslardan birinin kış aylarında Ukrayna’nın kritik altyapısının işletilmesini sağlamaya yönelik çabalarını desteklemeye yönelik olacağı iletildi.

Diğer konferansın ise Ukrayna’nın makro-finansal sorunları ile ülkenin tarım sektörünün canlandırılması yönelik olacağı ayrıca enerji tesislerinin restorasyonunu içereceği öngörüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.