Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fransa Turizm Gelirinin 2023’te 67 Milyar Euroya Çıkmasını Bekliyor

Fransa Turizm Bakanı Olivia Gregorie, ülkesinin bu yılki turizm gelirinde büyük artış bekliyor. Detaylar haberde…
Fransa Turizm Gelirinin 2023’te 67 Milyar Euroya Çıkmasını Bekliyor
HABER GİRİŞ

Fransa Turizm Bakanı Olivia Gregoire, ülkesinin 2023 yılında yabancı turistlerden 67 milyar euroya kadar gelir elde etmeyi umduğunu ve geçen yılki 58 milyar rakamını geride bırakmayı umduğunu söyledi.

Fransa, turistler için dünyanın en çok ziyaret edilen ülkesidir ve turizm, Fransız gayri safi yurtiçi hasılasının yaklaşık yüzde 8’ini oluşturuyor.

Gregoire, çok güzel bir yaz geçirdiklerini söyledi. Turizm Bakanı, mevcut tahminlere göre 2023 yılında yabancı turistlerden elde edilen gelirlere ilişkin nihai rakamın 64-67 milyar euro arasında olması gerektiğini söyledi.

Küresel turizm ve seyahat sektörü, ülkelerin COVID-19 salgınının yayılmasını engellemeyi amaçlayan karantinalardan çıkmasıyla son iki yılda toparlanma gösterdi.

Havacılık yöneticileri ve analistleri geçen ay, Avrupa’nın en önemli destinasyonlarının sokaklarına akın eden Kuzey Amerikalı turist sayısının, bu çeyrek ve sonrasında havayollarının sağlıklı kazançlarını artıracağını tahmin etmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.