Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Foxconn’un Temmuz’da Satışları Düşerken Üçüncü Çeyrek için İyimser

Apple’ın önde gelen tedarikçisi Foxconn, geçen ay gelirinde düşüş bildirdi. Şirket üçüncü çeyrekte toparlanma bekliyor.
Foxconn’un Temmuz’da Satışları Düşerken Üçüncü Çeyrek için İyimser
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük sözleşmeli elektronik üreticisi ve Apple’ın önemli tedarikçilerinden biri olan Tayvanlı Foxconn, Temmuz ayında gelirinin yıllık bazda yüzde 1,23 düştüğünü ancak üçüncü çeyrek için bir iş toparlanması beklediğini söyledi.

Şirket geçen ay gelirinin Haziran ayına göre yaklaşık yüzde 11 artışla 14,82 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Foxconn, PC’ler ve bulut ve ağ ürünleri gibi bilgi işlem ürünleri de dahil olmak üzere diğer işletmelerin bir yıl öncesine göre gerilediğini söyledi.

Yapılan açıklamada, “Yılın ikinci yarısında yoğun sezon devam ederken, operasyonlar kademeli olarak hızlanacak” ifadeleri yer aldı. İkinci çeyreğe göre daha iyi olacak olan üçüncü çeyreğe ilişkin görünümün, önceki iki yılda görülenden daha yüksek bir çeyrek hızı ile artmasının beklendiği kaydedildi.

Şirket akıllı telefonlar da dahil olmak üzere akıllı tüketici elektroniği ürünleri sayesinde en iyi ikinci Temmuz ayını geçirdiğini açıkladı. Apple gibi büyük şirketler bu yılın sonlarında yeni ürün lansmanları için hazırlanırken, bu segment bir yıl öncesine göre çift haneli büyüme kaydetti.

Apple da dahil olmak üzere büyük elektronik satıcıları yıl sonu tatil sezonuna yakın yeni ürünler piyasaya sürdüklerinden, yılın ilk yarısı Tayvanlı teknoloji üreticileri için geleneksel olarak daha yavaş geçiyor.

Foxconn’un Temmuz ayında yaptığı açıklamaya göre ikinci çeyrek geliri, şirketin beklentileri doğrultusunda yıllık bazda yüzde 13,8 düştü. Üçüncü çeyrek kazançları 14 Ağustos’ta açıklanacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu