Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Forte ve Havelsan Masaya Oturdu! Reysaş’tan Depo Sözleşmesi

Borsa İstanbul’da işlem gören Forte, Havelsan ile sözleşme görüşmelerine başladığını, RYGYO ise depo sözleşmesi hakkındaki duyurusunu paylaştı.
Forte ve Havelsan Masaya Oturdu! Reysaş’tan Depo Sözleşmesi
HABER GİRİŞ

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş. (FORTE), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada Havelsan A.Ş ile iş ilişkisi görüşmelerine başladığını açıkladı. Şirket, yeni başlanılan özleşmelerin Havelsan’ın yurt dışında yürüttüğü bir projeyi kapsadığı belirtildi.

Konuyla ilgili Forte’ni alt yüklenici sıfatıyla görev alması konusunda karşılıklı mutabakatın sağlandığı ve sözleşme görüşmelerine başlandığı ifade edildi.

FORTE koduyla işlem gören şirketin hissesi, 7 Eylül’de yüzde 10 artışla 114 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 15, aylık yüzde 64 oranında değer artışı görüldü. Şirket, 8 – 9 Haziran tarihlerinde halka arz olmuştu.

Reysaş Gayrimenkul

Borsa İstanbul’da RYGYO koduyla işlem gören Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, maddi duran varlıkların kiraya verilmesi hakkında duyuru yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Şirket, daha önce yaptığı açıklamada Kocaeli Gebze’de 34.477 metrekarelik arsa üzerine inşa edilen depo alanı için Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş ile 5 yılı geri dönülmez toplam 11 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Sözleşme kapsamında toplamda 33.000.000 euro gelir elde edileceği ve bu gelirlere ilave olarak her yıl yapılacak olan kira artış zamanlarında Almanya ÜFE+TÜFE ortalaması ekleneceği ve kira başlangıcının depoya ilişkin iskanının alındığı tarihten itibaren başlanacağı ifade edilmişti.

Bugün yapılan açıklamada depoya ilişkin yapı kullanım izin belgesinin Gebze Belediyesinden 06.09.2023 tarihinde alındığı ve kira sözleşmesinin aynı tarihte başladığı paylaşıldı.

RYGYO,  günlük yüzde 1,6 yükselerek 21,8 TL seviyesinde seyrediyor. Hissede haftalık yüzde 2 düşerken aylık yüzde 8,7 ve yıllık yüzde 296 oranında arttı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.