Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Forte Özkaynaklarını Artırıyor! Yeni Hamle Geldi

Hisselerinde negatif hareketliliğin dikkat çektiği Forte Bilgi Teknoloji, KAP üzerinden Düzce’de 40 milyon TL bedeli olan arsa ve tarla aldığını açıkladı. İşte detaylar;
Forte Özkaynaklarını Artırıyor! Yeni Hamle Geldi

Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş (FORTE), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni arsa alımına yönelik açıklama yaptı. Şirket 13 Ekim tarihinde paylaştığı duyuruda Yönetim Kurulu Kararı sonucunda özkaynaklarını artırma kararı aldı.

Bu çerçevede Düzce ilinde 484,70 metrekare tarla, 11,364,41 metrekare arsa satın alındığı belirtildi. Alım amacının yatırım amacıyla yapıldığı ve olumlu olacağının beklenildiği aktarıldı.

Söz konusu yatırımın peşin olarak yapıldığı ve bedelinin 40 milyon TL olduğu açıklanırken alım bedelinin ortaklık ödenmiş sermayesine oranının yüzde 59,70 olduğu ifade edildi.

FORTE, 13 Ekim tarihli haftanın son işlem gününü yüzde 2,5 düşüşle 82,35 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde , aylık yüzde 20 oranında gerileme görüldü. Şirket, 8 – 9 Haziran 2023 tarihlerinde 12,12 TL üzerinden halka arz olmuştu.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu