Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FORTE, GESAN ve ASTOR’dan Güncel Haberler

Forte Teknoloji’nin halka arz sonuçları açıklanırken GESAN ihalesini, ASTOR ise yeni sözleşmesini yatırımcılarla paylaştı. İşte detaylar;
FORTE, GESAN ve ASTOR’dan Güncel Haberler
Yorum

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Forte Bilgi İletişim Teknolojileri ve Savunma Sanayi A.Ş’nin halka arz sonuçlarını paylaştı. Şirketin 8-9 Haziran’da gerçekleşen halka arzında 22 milyon adet pay halka arz edildi.

Yapılan açıklamada halka arz büyüklüğünün 266.640.000 TL olarak gerçekleştiği belirtildi. Verilere göre şirketin paylarına halka arz büyüklüğünün 1,3 katına denk gelen 831,6 milyon TL karşılığı filtre edilmemiş 68.611.502 TL nominal değerli talep geldi.

FORTE, GESAN ve ASTOR’dan Güncel HaberlerKaynak: KAP

Halka arza toplamda 660.379 yatırımcının katıldığı ifade edilirken bunun 659.270’ünü yerli gerçek ve tüzel kişiler, 1.078’ini yabancı gerçek kişiler, 29’unu yerli kurumsal yatırımcı oluşturdu. Şirketin payları 14 Haziran’da işlem görmeye başlayacak.

Astor Enerji

KAP üzerinden açıklama yapan Astor Enerji (ASTOR), özel bir firma ile 2.000.000 dolar tutarında güneş enerji sistemlerinde kullanılmak üzere güç transförmatörü satış sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranının yüzde 0,64 olduğu aktarıldı.

ASTOR, günlük yüzde 3 artışla 53,8 TL’ye yükseldi. Hissede haftalık yüzde 3, aylık yüzde 2,5 değer artışı görüldü.

Girişim Elektrik

Borsa İstanbul’da GESAN koduyla işlem gören Girişim Elektrik sanayi Taahhüt ve Ticaret, ihale sonucunu paylaştı.

Şirket daha önce Dicle Elektrik Dağıtım tarafından yapılan ihalede en avantajlı fiyatı vererek 1. olduğunu hatırlattı. Şirkete Dicle Elektrik Dağıtım tarafından işin uhdelerinde kaldığına ilişkin komisyon karar yazısının iletildiği ifade edildi.

İşin toplam bedelinin 28.878.903 TL olduğu bildirildi.

GESAN, günlük yüzde 1 düşüşle günü 57,7 TL’den tamamladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu