Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FORMT Sermaye Artırımını, GARFA Temettü Kararını Duyurdu

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklama yapan FORMT bedelli sermaye artırımını, Garanti Faktoring ise temettü kararını açıkladı. İşte detaylar;
FORMT Sermaye Artırımını, GARFA Temettü Kararını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Formet Metal ve Cam Sanayi (FORMT), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelli sermaye artırımı hakkında yönetim kurulu kararını açıkladı. Şirket, 1.200.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 269.065.476 TL olan çıkarılmış sermayesinin yüzde 100 oranında nakit karşılığı olmak üzere 538.130.952 TL’ye çıkaracağını duyurdu.

Mevcut oraklar için rüçhan haklarında herhangi bir kısıtlama yapılmadığı, yeni pay alma hakkının kullanım süresinin 15 gün olarak tespit edildiği ifade edildi.

FORMT Sermaye Artırımını, GARFA Temettü Kararını DuyurduKaynak: KAP

FORMT hisseleri günlük yüzde 4,7 kayıpla 1,8 TL’den işlem görüyor.

Garanti Faktoring’den Temettü Kararı

Borsada GARFA koduyla işlem gören Garanti Faktoring, yatırımcılarını üzecek bir haber paylaştı. Şirket, vergi karşılığı ayrıldıktan sonra kalan 350.742.453 TL tutarındaki net dönem karının, 2022 yılı dönem karından hesaplanan 113.758.048 TL tutarındaki net vergi etkisi de dikkate alınarak, yasal ve olağanüstü kar yedekleri hesaplarına aktarılacağını, nakit temettü dağıtmayacağını ifade etti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

GARFA, günlük yüzde 1,7 düşüşle 24,8 TL bandında seyrediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.