Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ford Otosan Lideri Özyurt: Öncelik Yetenekleri Ekonomiye Kazandırmak

Ford Otosan ve Driventure'ın düzenlediği Future of Mobility zirvesinde konuşan Ford Otosan Lideri Özyurt, önceliğin yenilikçi projeleri ve yetenekleri ekonomiye kazandırmak olduğunu söyledi.
Ford Otosan Lideri Özyurt: Öncelik Yetenekleri Ekonomiye Kazandırmak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ford Otosan ve Ford Otosan’ın kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure’ın düzenlediği ‘Future of Mobility’ zirvesinde mobilite ekosistemindeki birçok farklı oyuncu bir araya geldi. Zirvede konuşan Ford Otosan Lideri Güven Özyurt önemli açıklamalarda bulundu.

Ford Otosan Lideri Özyurt, akıllı mobilite, bağlanabilirlik gibi kavramların hayata girmesiyle otomotiv sektörünün cazibesinin giderek arttığını söyledi.

Şirket olarak bu yeni mobilite ve akıllı üretim ortamında başarılı olmak için şirketlerin benzeri görülmemiş bir hızda değişiklik yapmaları ve yeni iş modellerini, uygulamaları benimsemeleri gerektiğini gördüklerini bildirdi.

Özyurt, “Biz de bu ekosistemde Ford Otosan olarak hem oyunu kuruyoruz hem de oyunculara alan açıyoruz. Girişimcilik ekosisteminde elbette önceliğimiz yenilikçi projeleri ve yetenekleri ekonomiye kazandırmak.” açıklamasında bulundu.

Amacın, teknolojik ve inovatif çözümleri destekleyerek artı değer yaratmak olduğunu dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Driventure Genel Müdürü İlknur İlkyaz Gül ise şirktin, yenilikçi fikir ve teknolojilerden ilham alan girişimleri bulup büyütmeyi hedefleyen bir misyonla yola çıktığını söyledi.

Geleceğin teknolojilerini keşfetmek adına sınırları zorladıklarını belirten Gül, Driventure’ın girişimcilik ekosistemine ve ülkemiz ekonomisine büyük değer kattığını bildirdi.

Driventure Hakkında

Ülkenin önde gelen otomotiv şirketlerinden olan Ford Otosan, Driventure’ı 2019’da kurdu. Şirket, girişim ekosistemini hem Türkiye’de hem dünyada takip etmek, inovatif fikirleri ve yeni nesil teknolojileri izlemek, yeni iş modellerini ve olası iş birliklerini keşfetmek üzere kuruldu.

Şirket, 2022 yılında toplam 571 startup ile temas etti ve 16 startup ile iş birliği kurdu. Geçen yıl sonu itibarıyla 750’nin üzerinde startup ile temas etti. 30’un üzerinde iş birliğine imza attı.

Ford Otomotiv’in borsada işlem gören hisselerine (FROTO) göz attığımızda yazım sırasında 813,5 TL’den seviyesinde yer aldı

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın