Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ford Oto Hisseleri Zirveden Gerilerken 240 TL Sınırında Geziyor

Ford Otosan hisseleri 248,9 lira ile tüm zamanların zirvesini kaydettikten sonra kazanımlarının bir kısmını geri vererek hareket ediyor.
Ford Oto Hisseleri Zirveden Gerilerken 240 TL Sınırında Geziyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ford Otosan hisseleri 23 Kasım gününde 248,9 liraya kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Ancak burada tutunamayan hisseler gerilemeye başladı ve bugün 240 lira sınırında hareket ediyor.

Şirket bugün Rakun isimli yeni girişimini tanıtırken, elektrikli ve ticari araç üretiminde sahip olduğu bilgi birikimini inovasyon gücüyle birleştirdiğini gösterdi. Rakun Pro2 ve Rakun Pro3 isimli %100 elektrikli, ses çıkarmayan, çevreye duyarlı araçlarının tanıtımını gerçekleştirdi.

Araçların ilk etapta kurumsal müşterilerle kiralama ve satış yöntemi ile buluşacağı duyurulurken, yokuş çıkma yeteneklerine vurgu yapıldı. 2 ve 3 tekerlekli motosiklet tarzı araçların 5kW/h bataryaya sahip olduğu ve normal şebeke elektriği üzerinden kablosunun prize takılmasıyla kolayca şarj edilebileceği ifade edildi.

Araçların satış, pazarlama ve satış sonrası operasyonlarından Rakun Mobilite Teknoloji ve Ticaret A.Ş.’nin sorumlu olacağı açıklandı. Geliştirmenin ise Türk mühendisler tarafından Ford Otosan Eskişehir Fabrikası’nda yapıldığı bildirildi.

Bu gelişmeler yaşanırken Ford Otosan hisseleri (FROTO) TSİ 16:17 sularında %1,36 oranında ekside 240,20 liradan işlem görüyor.
Ford Otosan Hisseleri %1,36 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 248,9 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettikten sonra gerilemeye başladı ve 227,4 liraya kadar indi. Dünkü işlemlerde ise bir miktar toparlanma eğilimi göstererek 245 liraya kadar yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Dünkü kapanışı 243,4 liradan yapan hisseler, bugünkü işlemlere 242,9 liradan düşüşle başlangıç yaptı. Açılışın ardından 237,1 liraya kadar gerileyen Ford Otosan hisseleri, daha sonra toparlanarak 245 lira sınırında seyretmeye başladı. Ancak yeniden gerileyerek 240 lira civarından işlem gördü.

Hisselerde aşağı yönlü baskının güçlenmesiyle birlikte 236,56 ve 233,13 lirada bulunan destek noktaları izlenecek. Yukarı yönde ise 243,96 ve 247,93 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek.

Ford Otosan hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %8,87 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %31,20 oranında yükselen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %104,44 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.