Yatırım yapmaya başla!

Ford’un Yeni Cam Konsepti “Feel the View” Kör İnsanlara Görme Şansı Tanıyor!

Ford, engelsiz yaşam adına araç camlarında firmaya göre basit ancak kör insanları mutlu edecek bir projeye imza atıyor!!!
Ford’un Yeni Cam Konsepti “Feel the View” Kör İnsanlara Görme Şansı Tanıyor!

Aşağıda verdiğimiz, Ford’un hazırlamış olduğu videoyu izlediğinizde engelsiz hayatlar için her sektörden şirketin gerçekten yoğun Ar-Ge çalışmaları yaptığını göstereceksiniz. O yönde gelişimlere baktığımızda da milyar dolarları bulan çalışma izlerine rastlıyoruz. Yanılmıyorsak insanların eksik kalan yanlarına karşı Toyota başta olmak üzere Japon firmaların yoğun çalışmaları vardı. Mutlaka diğer üreticiler de bir o kadar bu konu üzerine eğiliyorlar. Bir seferinde aşırı duyma kaybı yaşayan insanların da otomobil yarışlarına girebileceği söylenmişti ve bunun üzerine büyük bir organizasyon yapılmıştı.

Ford’a göre görme engelli kişiler, dokunma hareketleriyle gören kişiler kadar olmasa da yöntemin işe yarayacağını düşünüyor. Yapılan geliştirme çabalarının kesinlikle insanların hayatını daha güzel hale getirmek istemelerinden doğuyor.

Teknolojinin Merkezinde Yüksek Kontrastlı Çekimler Bulunuyor

Ford Feel the View Kör İnsan Dokunma Sistemi

Ford sözcüsü Mac Alu Saffi, “İnsanların hayatlarını daha iyi bir hale getirmeye çalışıyoruz ve bu, kör yolcuların sürüşün harika bir yönünü deneyimlemelerine yardımcı olmak için harika bir fırsat.” yorumunu yaparak konunun merkez düşüncesini aktardı. 

Özel bir cam mekanizması sayesinde ultra yüksek kalitede çekilen siyah beyaz resimler, hızlı analiz edilerek, cam kısmının algılama biriminde oluşturuluyor.

Teknolojide ayrıca özel Ledler kullanılmış. Daha sonra kör insanlar 255 farklı yoğunluk tepkisinde titreşimleri hissederek, oluşan şekilleri kafalarında inşa etmelerini sağlayacak.

Şirket sözcüsü Saffi konuşmasının bir kısmında da teknolojinin boyutlarının çok ilerlediği, ancak konsept çalışmanın basit olduğunu ve sıradan yolculuklar için unutulmaz anlar bırakabileceğini sözlerine ekledi.

Ürün şu anda halen geliştirme seviyesinde. Proje, Ford’un beraber iş yaptığı İtalyan bir firma olan GTB ile ortaklaşa yürütülüyor. Aedo ismi verilen makinanın yaptığının teknolojideki ismi “Feel the View” olarak adlandırılmış. Ford şirketini bu hassasiyetinden dolayı tebrik ediyoruz. Aedo’nun çalışma mantığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum