Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ford Elektrikli Araç Harcamalarını Artırdı! Hisseler 5 Yılın Yükseğinde

Elektrikli araçlar için harcamalarını 30 milyar dolara yükselten Ford hisseleri, yaklaşık 5 yılın zirvesine ulaştı.
Ford Elektrikli Araç Harcamalarını Artırdı! Hisseler 5 Yılın Yükseğinde

Dev otomobil üreticisi Ford Motor Company, elektrikli araçlar için harcamaları yükseltti. Açılış öncesinde de yükselen F kodlu hisseler, haberi memnuniyetle karşılarken yüzde 7’ye varan artış kaydedildi.

Açıklamasında 2030 yılına kadar global araç hacminin yüzde 40’ının tamamen elektrikli olmasını beklediğini belirten Ford, IonBoost pillerinin geliştirilmesi de dahil olmak üzere planlanan elektrifikasyon harcamalarını 2025 yılına kadar 30 milyar dolara yükselttiğini duyurdu.

CFO John Lawler, Ford’un müşterilerine ve hissedarlarına değer üretmek için bu öncelikli alanlara sermaye ayırdığını söyledi.

Haber olumlu karşılanırken yazım sırasında S&P 500 Endeksi’nin en güçlü yükselişini kaydeden hisseler arasında öne çıktı.
Ford Hisse 5 Yıl Yüksek
Kaynak: MarketWatch

Dün kapanışı 12,81 dolardan yapan Ford Motor Company hisseleri, 26 Mayıs seansına 13,16 dolarla başladı. Gün içi hareket aralığı 13,10 – 13,79 dolar olurken gün içi yüksek seviye Temmuz 2016 sonrası zirve oldu.

Diğer bir ifadeyle Ford hisseleri, elektrikli araç duyurusuyla yaklaşık 5 yılın yükseğine ulaştı. TSİ 17.30 sıralarında hisselerin yüzde 7’ye yakın kazançla hareket ettiği görüldü.

Son hareketler ışığında 5 günlük getirisi yüzde 13’e varan Ford hisseleri, yıl başından bu yana yüzde 55 artıya geçti. Bir yılda ise yüzde 126 oranında değerlendi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum