Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fonet Bilgi ve Birleşim Mühendislik’ten Güncel Duyurular

Birleşim Mühendislik olağan dışı fiyat ve miktar haraketliliği hakkında açıklama yaparken, Fonet Bilgi Teknolojileri yeni iş ilişkisini duyurdu. Detaylar haberde...
Fonet Bilgi ve Birleşim Mühendislik’ten Güncel Duyurular
Yorum

Fonet Bilgi Teknolojileri A.Ş, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni anlaşmasını duyururken, Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise olağan dışı fiyat ve miktar haraketliliği hakkında açıklamada bulundu.

Birleşim Mühendislik, şirketin payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin, kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı hususunun bildirilmesini talep edildiğini kaydetti.

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Şirketimizin payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumların Kamuya açıklanmasına ilişkin Tebliği’ne göre mevcut durum itibariyle Şirketimiz tarafından kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır.”

Şirketin borsada işlem gören (BRLSM) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 17.25 itibarıyla yüzde 5,27’lik artış ile 21.5 TL’den işlem gördüğü kaydedildi.

Fonet Bilgi’den 21.6 Milyon TL’lik Anlaşma

Fonet Bilgi ise Sivas İl Sağlık Müdürlüğü ile ”Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı” sözleşmesi imzalandığını duyurdu.
Şirket, söz konusu sözleşmenin 32 ay süreli olduğunu belirtti.

Sözleşme bedelinin 21.693.891,00 TL olduğu belirtildi.

Şirketin borsada işlem gören (FONET) kodlu hisselerine göz attığımızda saat 17.23 itibarıyla yüzde 5,88’lik yükseliş ile 16.21 TL ‘den işlem gördüğü kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu