Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FLOKI, Binance Listesinde BTC ve SHIB’i Geçti! Listelenecek mi?

Shiba Inu ve Dogecoin'in elde ettiği popülerliğin ardından ortaya çıkan Floki Inu son günlerde etkileyici yükseliş hareketlerine imza atıyor. Detaylar haberde;
FLOKI, Binance Listesinde BTC ve SHIB’i Geçti! Listelenecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Popüler meme coin Shiba Inu’dan (SHIB) ilham alınarak oluşturulan köpek temalı meme tabanlı kripto para birimi Floki Inu (FLOKİ) son günlerin en çok yükseliş kaydeden kripto varlıklarından biri oldu. Altcoinin popülerliği de son dönemde adeta zirve yaptı.

Token kilitleme protokolü FlokiFi, Şubat ayında kilitli toplam değerinde (TVL) yaklaşık olarak yüzde 100’lük bir artış kaydetti. Bunun yanı sıra, FLOKI’nin fiyatı son bir ayda üç kattan fazla arttı.

Peki, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in listesinde Bitcoin (BTC) ve SHIB’i geride bırakan meme coinin yükselişinin şifreleri neler?

FLOKI Dünyanın En Popüler Kripto Varlığı Oldu!

20 Şubat itibarıyla köpek temalı kripto para birimi FLOKI dünyanın en popüler kripto varlığı oldu!

Altcoin, Binance’in trend kripto para birimleri listesinde BTC ve SHIB gibi devleri geride bırakarak ilk sıraya kuruldu.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @TCryptochicks

KuCoin ve NovaDAX’tan Sonra Sırada Ne Var?

Meme coin, son birkaç hafta içinde, öncelikle yüksek profilli kripto para borsa listeleri üzerine inşa edilen muazzam bir ilgi ve heyecan yarattı.

Geçen hafta KuCoin‘de listelendikten sonra yüzde 35’in üzerinde sıçrayan kripto para birimi, Brezilya’nın önde gelen borsalarından biri olan NovaDAX‘ta listelendikten sonra Güney Amerika pazarında ilerlemesini sürdürdü.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance‘in meme coini listeleyeceğine dair spekülasyonlar ise son günlerde giderek yoğunluk kazanmış durumda.

TVL Keskin Büyüme Kaydetti

Diğer pek çok meme tabanlı kripto para biriminde görülenin aksine, Floki’nin büyümesi güçlü temeller tarafından desteklendi.

DeFiLlama’dan alınan verilere göre, daha geniş Floki ekosistemi altındaki DeFi locker FlokiFi, Şubat ayının başından bu yana kilitli toplam değerinde (TVL) yaklaşık yüzde 100’lük bir artış kaydetti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: DeFiLlama

Resmi portala göre FlokiFi, kullanıcıların likidite havuzu (LP) tokenları ve NFT’ler dahil kripto varlıklarını kilitlemelerine izin veriyor. Haber yazımı esnasında, platformda kilitlenen toplam NFT sayısı 30’du.

FLOKI, Binance Teşvikini Bekliyor

Bunun yanı sıra, TVL büyürken, zincir üstü aktivite azaldı. KuCoin’in listelendiği haberinden bu yana, FLOKI’nin günlük aktif adresleri ve işlem sayısı keskin bir şekilde düşüş gösterdi.

Alım satım faaliyetinin yavaşlaması ile ağırlıklı duyarlılık da düştü, ancak yine de olumlu pozisyonunu korudu. Sosyal hacimde de biraz düşüş gözlemlendi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Floki topluluğu, dijital parayı yeniden hayata döndürebilecek güçlü bir makroekonomik tetikleyici bekliyordu. Büyük olasılıkla, Binance listelemesi yolu açabilir.

CoinMarketCap verilerine göre FLOKI’nin fiyatı son bir ayda üç kattan fazla artarken, piyasa değeri de aynı dönemde yüzde 276’nın üzerinde artışla patladı.

Analistler, bu tür bir büyümenin dikkat çekici olduğunu söylese de tarihsel olarak vahşi fiyat dalgalanmaları gösteren meme tabanlı kripto paraların bilinmez doğasının unutulmaması gerektiğini hatırlatıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.