Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fiyat İstikrarı Komitesi: İthalata Bağımlılık Azaltılacak!

Komite, dün yapılan toplantının ardından alınan kararları duyurdu. Bugünkü raporda fiyat istikrarına yönelik yeni planlar yer aldı.
Fiyat İstikrarı Komitesi: İthalata Bağımlılık Azaltılacak!
Son Güncelleme: 
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanlığı bugün Fiyat İstikrarı Komitesi’nin altıncı toplantısına ilişkin bilgilendirme metnini yayımladı.

Toplantının Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin başkanlığında dün gerçekleştirildiği iletildi. Yayımlanan açıklamada güncel enflasyon gelişmelerinin ve son dönemde enflasyona etki eden unsurların, toplantının konusu olarak ele alındığının altı çizildi.

Komite’nin, başta gıda ürünleri olmak üzere arz güvenliğini güçlendirecek ürünlere yönelik çalışmaların ve konut piyasasında alınan tedbirlerin son durumunu değerlendirdiği belirtildi.

Yeni ekim dönemine yönelik tarımsal ürünlerin temel girdilerde arz-talep dengesinin sağlanmasına karar verdiği aktarıldı.

Üretim ve İhracat Desteklenecek

Fiyat İstikrarı Komitesi’nin konut piyasasında fiyat mekanizmasını bozan adımlara karşı tedbirlerin üzerinde çalışacağının bilgisi verildi.

Bunlara ek olarak Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında ithalata bağımlılığı azaltıcı yatırımlara hız verileceğine değinildi.

Üretim ve ihracatı destekleyerek istihdamı artırmak amacıyla, organize sanayi bölgelerinin geliştirilmesine ve desteklenmesine yönelik adımların atılacağına vurguda bulunuldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu