Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fitch Ratings Değerlendirmesini Paylaşan QNB Finansbank’ta Hisseler Ekside

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, QNB Finans Faktoring A.Ş.'nin kredi temerrüt notlarını yayımladı.
Fitch Ratings Değerlendirmesini Paylaşan QNB Finansbank’ta Hisseler Ekside
Son Güncelleme: 
Yorum

QNB Finansbank Faktoring A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Plaformu’nda (KAP), uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in 11 Aralık 2021 tarihli değerlendirmesini açıkladı.

Buna göre kurum, bankanın uzun vadeli yabancı para ihraççı temerrüt notunu “BB+”, görünümünü negatif yaptı. Uzun vadeli Türk lirası ihraççı temerrüt notunu “BB-“, görünümünü negatif olarak belirledi.

Bankanın kısa vadeli TL ve yabancı para cinsi temerrüt notları “B” olarak açıklanırken, uzun vadeli ulusal notu “AA (tur)”, görünümü durağan yapıldı. Destek notunun ise 4 olduğu aktarıldı.

Bankanın QNBFB kodlu hisseleri, haftanın ilk işlem gününde sert düşüş gösterdi.
QNB Finansbank Hisseleri %5,71 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Cuma günü 45,88 liradan kapanış yapan hisseler, yeni haftaya aynı seviyeden başlangıç yaptı. Ardından keskin bir kayba yönelerek 43,26 liraya geriledi. Bu seviye günün en düşüğü olarak kaydedildi. Günlük düşüş ise %5,71 seviyesini buldu.

Haftalık fiyat aralığı 43,26 ve 58,08 olan banka hisseleri, toplamda %13’ten fazla değer kaybetti. Son bir aylık dönemde gördüğü en düşük fiyat 34,50, en yüksek fiyat 58,05 oldu. Bu süreçte yatırımcısına getirisi %31 seviyesinde.

Yıllık bazda dip fiyatı 33,76 olarak kaydeden hisseler, 74,95 ile rekor kırdı. Ancak söz konusu dönemde %35’ten fazla geriledi. Teknik açıdan değerlendirildiğinde birinci destek 42,3866, ikincisi 41,5133; birinci direnç 45,0066, ikincisi 46,7533 şeklinde.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu