Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Fitch Migros’un Kredi Notunu Yükseltti, Hisseler Çok Değişmedi

Fitch Ratings, Migros’un uzun vadeli kredi notunu en yüksek seviyeye çıkarırken, hisseler sınırlı pozitiflik sergiliyor.
Fitch Migros’un Kredi Notunu Yükseltti, Hisseler Çok Değişmedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Migros Ticaret A.Ş.’nin kredi notunu açıkladı. Kurum Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden olan Migros’un ‘AA(tur)’ olan ulusal uzun vadeli kredi notunu en yüksek not olan ‘AAA(tur)’a yükseltti.

Not görünümü ise durağan olarak açıklandı. Not artırımının finansal risk profili ve kur risklerinin azaltılması gibi sebeplere bağlı olarak yapıldığı bildirildi.

Migros hisseleri Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamanın ardından sınırlı pozitiflik sergiliyor.
Migros Hisseleri %0,42 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Perakende ticaret şirketinin hisse senedi fiyatı saat 15.24’te %0,54 artışla işlem görüyor. Güne 33,6 liradan başlayan hisseler saat 13.50’de 34,06’ya çıktı. Bu seviye günün en yükseği oldu. En düşük fiyat ise 33,30 ile saat 11.00 sularında kaydedildi.

29.298.722 TL işlem hacmine sahip olan hisselerin haftalık kazancı %0,3 oldu. Son bir haftalık işlem döneminde 33,30 – 34,40 arasında hareket etti. Aylık %3’e yakın yükselerek 34,64 lirayı aştı.

Öte yandan son bir yılda değeri %22 oranında zayıfladı. Migros hisselerinin yıllık süreçte kaydettiği en düşük fiyat 31,54, en yüksek 52,25 oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu