Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fitch, Hisseleri 4 Haftadır Düşen Cam Şirketinin Notunu Verdi

Ülkenin bilinen cam şirketi, Fitch Ratings tarafından verilen kredi notunu duyurdu. Şirketin hisseleri ne durumda? İşte detaylar...
Fitch, Hisseleri 4 Haftadır Düşen Cam Şirketinin Notunu Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin önde gelen cam şirketlerinden biri olan Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’nin kredi notu verildi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kredi derecelendirme notunu açıkladı.

Şirket açıklamasında Uluslararası Kredi Derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in 9 Mart’ta Türkiye’nin Türkiye’nin yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu “B”den “B+”ya yükselttiğini hatırlattı.

Bunun yanında Türkiye’nin not görünümünü ise “Durağan”dan “Pozitif”e revize ettiğini aktardı. Şişecam, dün Fitch Ratings’in şirketin kredi notunu verdiğini aktardı.

Fitch Ratings’in, şirketin yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu “B”den “B+”ya yükselttiği not edildi. Görünümünün ise “Durağan”dan “Pozitif”e revize edildiği bildirildi.

SISE Hisselerin Son Durumu

Şişecam Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri (SISE) sabah saatlerinde yapılan bu duyuru sonrasında haftanın ikinci gününde açılışta yeşilleri yaktı.

GCM Yatırım Banner

Dün kapanışı 47,08 TL’den yapan hisseler, bugün açılışı 46,96 TL’den yaptıktan sonra saat 10.15’de 47,12 TL’ye yükseldi. Son 4 haftadır kaybettiren hisselerin, aylık düşüşü yüzde 11,18 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın