Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fitch Duyurdu: ABD’de Tüketici Harcamaları Daha da Düşebilir

ABD’deki banka streslerine dikkat çeken Fitch Ratings, kredi standartlarının tüketici harcamalarındaki yavaşlamaya katkıda bulunacağını duyurdu. İşte detaylar;
Fitch Duyurdu: ABD’de Tüketici Harcamaları Daha da Düşebilir
HABER GİRİŞ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) tüketici harcamalarına yönelik uyarı yaptı. Kuruluş, nominal ücret yükselişleri hariç reel gelir artışının nispeten zayıf olmayı sürdürdüğünü açıkladı.

ABD’deki tüketicilerin Temmuz 2022’den bu yana aylık yaklaşık 88 milyar dolar veya yıllık tüketici harcamalarının yüzde 0,5’i oranında daha fazla tasarruf yaptığı belirtildi.

Söz konusu tasarrufun Ağustos 2021’deki 2,2 trilyon dolarlık rekordan yüzde 52 az olduğu ve Mart ayı itibarıyla 1 trilyon dolara düştüğü paylaşıldı.

Kuruluştan yapılan açıklamada fazla tasarruflardan elde edilen desteğin harcama kapasitesindeki artışın ortalama yüzde 20’si kadar olduğu aktarıldı.

Tasarruflardan sağlanan tüketici harcama desteğinin tahminlere göre 2023’ün son çeyreğine kadar sona ereceğine dikkat çekildi. Enflasyon nedeniyle zayıflayan tüketici güvenine vurgu yapıldı ve bankalardaki stresten kaynaklanan sıkı kredi standartlarının tüketici harcamalarındaki yavaşlamayı tetikleyeceği kaydedildi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın