Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fitch, Coca Cola’nın Notunu Revize Etti

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Coca Cola’nın notunu ‘A’ olarak onayladı. Ayrıntılar haberde…
Fitch, Coca Cola’nın Notunu Revize Etti
HABER GİRİŞ

Fitch Ratings, Coca-Cola ile ilgili notunda değişikliğe gitti. Uluslararası derecelendirme kuruluşunda yapılan açıklamada, ilgili kuruluşların Uzun Vadeli İhraççı Temerrüt Notları (IDR) dahil tüm notların ‘A’ olarak onaylandığı belirtildi.

Kurum, Coca-Cola’nın kısa vadeli tüm derecelendirmelerini ise geri çekti. Coca-Cola’nın derecelendirmeleri, güçlü kârlılık ve nakit akışı sağlayan geniş bir dağıtım ağından yararlanan önemli ölçeğini, coğrafi erişimini ve güçlü marka portföyünü yansıtıyor.

Fitch, Coca-Cola’nın uzun vadeli sermaye tahsisi stratejisinin sermaye yatırımlarının büyümesine, hızlı satın almalara ve hissedar getirilerine odaklanmasını ve net kaldıracın, kabaca Fitch’in FAVÖK kaldıracına eşit olan 2,0x-2,5x kamu hedef aralığında korunmasını bekliyor.

Firma ticari nedenlerden dolayı Coca-Cola’nın notlarını geri çekti. Açıklamada, pandemi sırasında evden uzakta işlerde yaşanan önemli kesintinin ardından son birkaç yılda güçlü bir gelir büyümesi elde edildiği hatırlatıldı.

Fitch, Coca-Cola’nın, daha yumuşak tüketim/harcama eğilimleri ve zayıflayan tüketici güveninden kaynaklanan potansiyel baskıları dengelemeye yardımcı olmak için yeni ürün inovasyonunu artırmasını bekliyor.

GCM Yatırım Banner

Coca-Cola’nın güçlendirilmiş mali profili göz önüne alındığında Fitch, şirketin vergi yükümlülüğünden kaynaklanan potansiyel sonuçları yönetmek için artan mali esnekliğe sahip olduğunu düşünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın