Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Finlandiya Rusya ile Sınırına Çit Çekecek

Finlandiya, Rusya ile sınırına 200 kilometre uzunluğunda ve maliyeti 380 milyon euro olan çit yapımına başlayacak. Detaylar haberde...
Finlandiya Rusya ile Sınırına Çit Çekecek
Yorum

Rusya ve Finlandiya’nın sınırına çit yapımına başlanıldığı duyuruldu. Konuya yönelik haber Finlandiya basınında yer aldı. Finlandiya’nın, dün itibari ile Rusya sınırına çit yapmaya başladığını aktarıldı.

Buna göre Imatra sınır kapısının her iki tarafındaki ağaçların kaldırılmasıyla başladı. İnşa edilecek çitin kış donlarına, karın oluşturacağı yüklere dayanıp dayanmayacağı test edilecek.

Ayrıca medyada yer alan iddialara göre doğudan gelecek insan kalabalığının test edileceği aktarıldı.

Bu kapsamda Mart ayında yol döşeme ve çit yapım çalışmalarına girileceği ve teknik kontrol sisteminin oluşturulduğu ifade edildi. Çitin pilot bölümün Haziran ayı sonuna kadar tamamlanmasının beklendiği bildirildi. Test kısmının maliyetinin ise 6 milyon euro olacağı bilgisi verildi.

Çitin dikenli telle donatılacağı ve üç metre yüksekliğinde olacağı aktarıldı. Test çitinin en önemli kısımlarda video gözetimi, projektörler ve hoparlörler olacağı bildirildi. Çitin toplam uzunluğunun 200 kilometre olacağı ve 2025-2026’da tamamlanmasının beklendiği aktarıldı.

Ayrıca çitin toplam maliyetinin 380 milyon euro olacağı bilgisi verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu