Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Finlandiya: Rusya Banka Hesaplarımızı Dondurdu

NATO’ya üye olduktan sonra Rusya ile ilişkileri bıçak sırtı olan Finlandiya, Rusya’nın ekonomik misillemelerine ilişkin açıklama yaptı.
Finlandiya: Rusya Banka Hesaplarımızı Dondurdu
Yorum

Finlandiya’nın NATO’ya katılmasına en üst perdeden tepki gösteren Rusya, Helsinki’ye verdiği askeri ve siyasi notalara ekonomik yaptırımları ekledi. Moskova, Finlandiya’nın Rusya’daki büyükelçilik ve başkonsolosluğuna ait banka hesaplarını dondurma yoluna gitti.

Finlandiya Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın Finlandiya’nın ülkedeki temsilciliklerinin banka hesaplarını dondurduğunu doğruladı.

Helsingin Sanomat gazetesinde yer alan bakanlık açıklamasında, söz konusu hesaplara erişilemediği ve misilleme yapılacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı söylendi.

Konuyla ilgili temasların Rusya Dışişleri Bakanlığı ile sürdüğü, Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto’nun dünkü basın toplantısında Rusya’ya konuyla ilgili bir not verdiği hatırlatıldı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marija Zaharova ise aynı gün yaptığı açıklamada, hesapların dondurulması kararı alan Rusya’nın karşı önlemde bulunduğunu söylemişti.

Zaharova, “Konuyu defalarca gündeme getirdik ve Finlandiya’dan kısıtlamaları kaldırmasını istedik. Durumun çözülmemesi durumunda karşı önlem almak zorunda kalacağımız konusunda da birçok kez uyarıda bulunduk. Ancak Finlandiya makamları sorunu çözmek için hiçbir şey yapmadı” diye açıklamada bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu