Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Finans Şirketi Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararını Duyurdu!

QNB Finansal Kiralama A.Ş. (QNBFL) tarafından bedelsiz sermaye artırım kararına ilişkin duyuru yapıldı. Detaylar geliyor...
Finans Şirketi Bedelsiz Sermaye Artırımı Kararını Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Borsada işlem gören şirketler arasında bedelsiz sermaye artırımı kararı alanlara bir yenisi daha eklendi. QNB Finansal Kiralama A.Ş. (QNBFL) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yönetim kurulu kararına ilişkin bildirim yapıldı

Şirketten yapılan açıklamada kayıtlı sermaye tavanı 575.000.000 TL olmakla birlikte, 115.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle 885.000.000 TL artırılarak 1.000.000.000 TL’ye çıkarılacağı belirtildi.

QNBFL sermaye artırımı tablosu
Kaynak: KAP

İç kaynaklardan yapılacak olan 885.000.000 TL tutarındaki sermaye artışının tamamının TFRS’ye uygun olarak hazırlanan finansal tablolara göre Olağanüstü Yedek Akçelerden karşılanacağının bilgisi verildi.

İhraç edilecek 885.000.000 TL’lik sermayeyi temsil eden paylar, tüm sahiplere payları oranında, Sermaye Piyasası Mevzuatının kaydi sisteme ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde bedelsiz olarak dağıtılacak.

QNBFL fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bedelsiz sermaye artırımına ilişkin duyuru sonrası şirketin hisseleri QNBFL günlük bazda yüzde 10 artışla tavan fiyattan işlem görüyor. Artış hisse senedinin değerini 764,5 TL’ye taşıdı. Hisseler Ekim ayında 1418 TL ile tarihi zirvesini görmüştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.