Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Finans Devi Uluslararası Havale Hizmetlerinde XRP Kullanacak

Japon finans devi havale teknoloji şirketi SBI Remit, uluslararası havale hizmetlerinde XRP kullanacağını doğruladı. Detaylar haberde;
Finans Devi Uluslararası Havale Hizmetlerinde XRP Kullanacak
HABER GİRİŞ

SBI Japonya’nın kripto odaklı kolu olan SBI VC Trade’in yan kuruluşu SBI Remit, uluslararası havale hizmetlerinde devrim yaratmaya yönelik stratejik hamlesini duyurdu. XRP kullanarak uluslararası havale hizmetlerini başlatmak için Ripple ve SBI Ripple Asia ile ortaklık kurulduğu açıklandı.

SBI Holdings Başkanı ve CEO’su Yoshitaka Kitao, gelişmeyi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

SBI Remit Uluslararası Havalelerde XRP Kullanımını Duyurdu

Resmi duyuruya göre havale hizmeti bu ay başlarken raporda, hizmetlerin başlangıçta Filipinler, Vietnam ve Endonezya‘daki banka hesaplarını hedefleyeceği belirtildi.

SBI Remit, söz konusu ülkelerin banka hesaplarına gönderilen havalelerde önemli bir paya sahip olduğuna dikkat çekti. Bu durum, ülkeleri XRP’nin benimsenmesinde öncelikli hedefler haline getirdi.

SBI Group CEO'su Ripple Tweeti
Kaynak: Twitter / @yoshitaka_kitao

Ayrıca SBI Remit, XRP tabanlı havale hizmetinin tanıtılmasının ülkelerde kripto benimsenmesini hızlandıracağını öngörüyor.

GCM Yatırım Banner

Yeni açıklanan programda SBI Remit, uluslararası havaleler için kolaylaştırılmış bir süreç tasarladı. Rapora göre bir müşteri havale talebi başlattığında SBI VC Trade, XRP’deki eş değerini göndererek yanıt verirken XRP daha sonra alıcının para birimine dönüştürülüyor.

SBI Remit Ripple İş Birliği Sistemi
Kaynak: SBI Remit

Hizmetin Bu Ayın Sonuna Kadar Sunulmaya Başlanması Bekleniyor

SBI Remit, bu hizmeti Asya ülkelerindeki bankalara genişleterek altcoinin kullanım alanını muhtemelen daha da genişletecek. Banka, hizmeti Eylül ayı sonuna kadar sunmayı planlıyor.

Daha yüksek faydanın, yaygın benimseme ile ilişkilendirilmesi ve varlık için yükseliş anlatısını körüklemesine bağlı olarak bu iş birliğinin XRP fiyatını nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

XRP, haber yazımı itibarıyla 17 Ağustos’taki düşük seviyesi olan 0,42 dolardan toparlanarak şu sıralar 0,50 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın