Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Filistin Liderinden ABD Adımı! Biden ile Görüşecek

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın danışmanı El-Habbaş, liderin ABD Başkanı Joe Biden ile görüşeceğini söyledi. Detaylar haberde...
Filistin Liderinden ABD Adımı! Biden ile Görüşecek

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın din işlerinden sorumlu danışmanı Mahmud El-Habbaş, ABD’nin Filistin liderinin İsrail’i etkileme çağrılarına yanıt vermediğini söyledi.

Danışman Mahmud El-Habbaş, Sputnik’e önemli açıklamalarda bulundu.

El-Habbaş, Mahmud Abbas’ın, Ürdün Kralı II. Abdullah ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşmelerini vurguladı.

Abbas’ın görüşmesinde bu aşamada asıl görevin İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırganlığını durdurmak olduğunu vurguladığı bildirildi.

Filistin liderinin ayrıca Ramallah’ın ‘Filistinliler ile İsrailliler arasındaki uzun yıllar süren mücadeleye nihai bir son vermenin yanı sıra bu çatışmaya barışçıl, siyasi bir çözüm istediğini’ belirttiğini aktardı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Habbaş açıklamasında bu saldırganlığın devam etmesi konusunda en büyük sorumluluğn Amerikan tarafında olduğunu belirtti. Zira İsrail’i her türlü siyasi ve askeri araçla sınırsız olarak desteklediğini kaydetti.

Bunun yanında Habbaş, Filistin liderinin ABD Başkanı Joe Biden ile telefon görüşmesi yapacağını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu