Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fenton: Bitcoin İslamidir, Körfez’den 9 Rakamlı Yatırım Gelecek!

Bitcoin Vakfı'nın eski yöneticilerinden Bruce Fenton, BTC için en büyük hikayenin Körfez/Orta Doğu benimsemesi ile başlayacağını iddia etti. Detaylar...
Fenton: Bitcoin İslamidir, Körfez’den 9 Rakamlı Yatırım Gelecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bir dönem Morgan Stanley’de yöneticilik yapan erken dönem Bitcoin yatırımcılarından Bruce Fenton, sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımlarıyla yakından takip ediliyor. Fenton, geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımda Orta Doğu’da Bitcoin kabulüne dair ilgi çekici iddialarda bulundu.

Uzun yıllardır kripto sektörünün içinde bulunan Fenton, amiral kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yakın dönemde katlanarak büyümesi konusunda büyük umut taşıdığını söyledi.

Fenton: BTC için Büyük Hikâye Körfez’den Gelecek!

Bitcoin Vakfı’nın eski yöneticisine göre MENA bölgesi (Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesini kapsayan alan), kripto sektörünün geleceği için büyük bir zenginlik ve etki alanına sahip.

Fenton, yakın zamanda tweetlenen bir videoda, BTC’nin geleceği hakkında kapsamlı iddialarda bulundu. Fenton’un ses getirecek iddiasına göre Bitcoin için büyük hikaye Körfez/Orta Doğu bölgesindeki kripto benimsemesi olacak.

Kripto sektörünün popüler ismi, yaklaşık bir yıl içinde Körfez bölgesinden dokuz rakamlı bir BTC yatırımı görmeyi beklediğinin de altını çizdi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @brucefenton

“Körfez Zenginleri Artık Dijital Varlıklara Yöneliyor”

Bitcoin’in en önemli savunucularından biri olan ve SEC Başkanı Gary Gensler’e yönelttiği eleştiriler ile topluluklardan destek gören isim, paylaşımında MENA bölgesinin önemi hakkında daha fazla detay da verdi. Fiat parayla ilgili artan şüpheciliğe dikkat çeken Fenton, Körfez’de çok parası olan insanların bunun yerine dijital varlıklara yatırım yaptığını belirtti.

Ekonomist, BAE’yi ve özellikle Dubai’yi, Bahreyn, Katar, Umman ve Suudi Arabistan’ın yanı sıra zenginlik ve bahsettiği önemli etkinin merkezinde görüyor. Fenton’un düşüncesine göre bu ülkeler birbirlerine tesir ederek tüm bölgeyi etkiliyor.

Bitcoin analisti videosunda, yapılan düzenleme sonucunda kripto para işletmelerini ülkenin sorumlu kurumlar listesine ekleyen Güney Afrika da dahil olmak üzere bölgenin artan etkisinden bahsetmeye devam etti.

Fenton ayrıca, BAE’nin çok büyük bir ekonomik güç merkezi, dünyanın en önemli bölgesi olduğunu söylerken, “Jeopolitik çatışmalarla karşı karşıya kalan bu bölgede çok para ve müthiş değerli bir doğal kaynak olan petrol var” ifadelerini kullandı.

Fenton’a Göre Bitcoin ve İslam İlişkisi

Küresel düzeyde İslami finansı savunan ve İslami finans bakış açısının önemini vurgulayan Fenton buna dair ise şu ilginç açıklamaları yaptı:

BTC, İslamidir. Kuran faize, tefeciliğe, borca ve dolandırıcılığa karşıdır. Ayrıca açıkça söylemek gerekirse, ABD doları öldü ve bu bir aldatmaca. Kendisine bağlı olan her şey de aynı şekilde öyle.”

Ekonomist son olarak büyük bir değişim çağında olduğumuza inandığını ifade etti. Orta Doğu’daki pek çok önemli zorluğa rağmen işlerin iyiye gittiğini ve doğru yönde ilerlediğini, Bitcoin’in bunda çok önemli bir rol oynadığını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın